Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy koronavírusos maszkban...

Ha egy koronavírusos maszkban találkozik egy emberrel, a maszk hány %-ban csökkenti a fertőzés átadásának esélyét?

Figyelt kérdés

Mivel a kérdésből nem derül ki hogy maszk nélkül mekkora az esélye az átadásnak az adott helyzetben, így a kérdés nem az hogy hány %-ra csökkenti hanem hogy hány %-al csökkenti.

Nyilván pontos adat nincs róla ezért csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, meg a nagyságrendre. pl. hogy csak kevesebb mint 10%-al csökkenti, vagy több mint 90%-al csökkenti.


2020. ápr. 10. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én valahol olvastam hogy a normális sebészeti maszk 80% al csökkenti a fertőzés esélyét. A gagyibb maszkok akár a porvédő azok jóformán alig védenek de mégis több mint a semmi. Itt arról van szó hogy aki kifújja a levegőt esetleg köhög akkor ne köpje szét a vírust a környezetébe tehát a maszk felfogja elég nagy részét. Erre még egy sál is megteszi akinek nincs maszkja meg semmi egyéb, a semminél több az is. A lényeg hogy 2 méteres távolságot kell tartani, érintkezést nagyban kerülni szintén.
2020. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem is tudom.

Én ezzel eléggé szkeptikus vagyok.

Sál meg ilyen gagyi maszkok of

Szerintem max önámításra jó.

Meg amúgyis mi van ha már túlestél rajta és észre sem vetted?

Akkor minek a maszk?

Mi a családdal február végén kaptuk el.

Mindenki pihengetett köhincelt egy kicsit aztán ennyi volt.

Azt sem tudtuk, hogy járvány van vagy korona...

Innentől kezdve számomra ez az egész komolytalan ám vált mára.

2020. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

%-os valószínűséget nem lehet így kiszámolni.


Az csak arra vonatkozik, ha csinálnak egy tanulmányt, amiben mondjuk 100 nővér hordott maszkot, 100 meg nem. A maszkosoknál 60%-al kevesebb beteg lett.


De! Te nem vagy nővér, és ahol vagy az nem egy kórház. Akikkel találkozol azok pedig nem mind betegek. Tehát abszolút irreleváns számodra egy ilyen %-os becslés.


Annyit lehet belőle leszűrni, hogy szignifikánsan csökkenti a cseppfertőzés és a levegő aerosol tartalmát. Ezt modellezték aerosol kutatók, meg kipróbálták mindenféle gépezettel is.


A sebészeti maszk tuti, azon a dezodor sem megy át. 2 mikronig szűr. A legtöbb aerosol 2-4 mikronos. A textil maszkon meg átmegy a deó többnyire.. sajnos. Tehát egy köhögés már megfertőzhet. A beszéd talán nem... ezer paramétertől függ.

2020. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ha bemutatod a PCR teszteredményedet vagy az IgG IgM tesztedet akkor elhiszem hogy feb végén covidos voltál. Addig bármi lehet. Akkoriban 50 ezer influenzás volt hetente simán.
2020. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mi a családdal február végén kaptuk el.


Mindenki pihengetett köhincelt egy kicsit aztán ennyi volt."


De ugye nem tudod bizonyítani, hogy nem sima inluenza volt? Addig meg felesleges itt okoskodni, mert még csúnya meglepetések érhetnek, ha tényleg elkapod.

2020. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bátyám látogatott meg ausztriából.

Bayern mellett lakik oda is járt át vásárolni...

Nem bizonyítani nem tudom.

De azt tudom, hogy ott eléggé nagy gócpont van/volt

Szóval influenza nem volt.

Mivel szárazköhögés,légszomj az nem igazán influenzás tünet.

Sőt az sem, hogy úgy fájt a belem, hogy okádtam.

Ez azért elég fura...

Akkor azt hittem szalmonella a tojástól.

De hát az asszonynak is fájt pedig nem is evett tojást.

Még hírét sem hallottam a korona vírusnak hogy létezne nem hogy tüneteket.

Így visszagondolva még már ismerve 1-2 tünetet azért valószín7síthető.

De biztosra nem állíthatom!

Nem vagyok orvos se virulógus sőt azokat a rövidítése két sem ismerem amiket írtatok...

2020. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Februárban még a németeknél sem volt szinte csak pár eset.


[link]


Persze nem kizárható semmi.

2020. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy na... osztrákokat akartam írni..


[link]


Itt kb március elejétől kezdődtek az esetek.

...de még ha 2 hetet le is vonunk akkor is a járvány február közepén kezdődhetett pár esettel.

2020. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A legujabb D-koreai kutatasok szerint, annyit ved teged, mintha semmi sem lenne rajta!...
2020. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 jó dehát az full kamu
2020. ápr. 11. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!