Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az okostelefonok használata...

Az okostelefonok használata tényleg betegségeket okozhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt hallottam, hogy az okostelefonok sugárzása rákkeltő hatású, illetve, ha sokat nézzük a képernyőt, rontja a szemünket.

Ezek az állítások valóban igazak?

Ha igen, valamivel lehet csökkenteni a káros hatásokat?

Köszönöm a válaszaitokat! :)



2020. ápr. 11. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Rég vak és döglött lenne mindenki, ha így lenne.
2020. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez hülyeség. Régen a mikróra is azt mondták, hogy sugárzik meg miegyéb. Hát én még olyat nem hallottam, hogy valaki mikrótól lett rákos...:D

Mondjuk a macska, amit beleraktak, valóban a mikrótól döglött meg.

2020. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A szemet kb annyira károsítja mint az olvasás...


Ugyanakkor nem egészséges napi 10 órát bámulni egy kis kijelzőt.


Az is egészségtelen ha több órát telefonálsz, bár a mai telefonok SAR értéke mellett nehezen kimutatható a kockázat.

2020. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az ionizáló sugárzás rákkeltő (tehát ultraibolyától felfele minden). Az ultraibolyánál alacsonyabb frekvenciájú sugárzások (mint például a látható fény) semmilyen élettani behatással nincs azonkívül, hogy melegítenek. Az űrből (és elsősorban a Napból) olyan intenzitású sugárzás ér minket, hogy a telefon hatását nem lehet észrevenni.
2020. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor megnyugodtam! 😅

Nem is értem, miért kell néha az embereknek rémisztgetniük egymást.


Köszönöm szépen a válaszaitokat, zöld pacsit kaptatok a segítségetekért! :D

2020. ápr. 11. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:
A mobil adótornyok sugárzása lehet veszélyes?
2020. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6, minden sugárzás lehet veszélyes, ha nagy fluxusban ér téged. Mivel nem ionizáló sugárzásról beszélünk, ezért a problémás élettani hatás a melegedés. Tehát ha az adótorony mellett vagy, akkor ropogósra sülsz, mintha mikrohullámú sütőben lennél.


Azonban sokkal inkább aggódnék a mobiltelefonod miatt, mert ugyanolyan sugárzást bocsát ki (hiszen egymással kommunikálnak), csak sokkal nagyobb fluxusban ér téged, mert a füled mellé emeled. Az adótornyot nem emeled a füled mellé. Úgyhogy hosszabb telefonbeszélgetések alatt jól felforrósítod az agyad, ami nem túl egészséges.

2020. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Lehet kapni orgonit valamint elektroszmog elleni kis korongot/matricát amit a telefonra kell rá helyezni.

Elvileg segít átalakítani a káros sugárzásokat.

2021. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Erős függőséget okoz a használata.
2021. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!