Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert hordtok gumikesztyut?

Miert hordtok gumikesztyut?

Figyelt kérdés

Mi ez a gumikesztyu orulet?

Mindenkin latom, es nem ertem.

A virus boron keresztul nem szivodik fel. Egy felnott ember meg nem erti meg, hogy ne nyuljon az arcahoz?


Plane hogy masz is van rajtuk (az rajtam is).

De akkor igy mi ertelme a kesztyunek?


2020. ápr. 13. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki az arcához nyulkál akkor tökmindegy ,hogy van e rajta kesztyű! Sok értelme nincs a kesztyűnek szerintem
2020. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak annyi, hogy sok ember önkéntelenül odanyúl az arcához, szeméhez, hajához, stb., és így soknál jobban tudatosul, hogy ne tegye. Más értelme nincs. Max. még annyi, hogy az árut ne tapizgassa össze boltban pl.
2020. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

... mert nem nagyon értik meg a koncepciót. Mire jó egy kesztyű.


Felveszed, megfogsz vele fertőzött dolgokat, és ha lehúzod akkor steril marad a kezed. Mint egy tökéletes kézmosás.

2020. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De miert kene hogy steril maradjon a kezed?

Erre ott van utkozben a kezfertotlenito gel, otthon a kezmoasas.


A masik hogy a boltban tiszta maradjon minden, ne fertozzem ossze.

Hat en ezt ugy vedem ki hogy itthon megmosok mindent...

2020. ápr. 13. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán hogy ne csupasz kézzel fogdossam a mocskos kilincseket, bevásárló kocsikat, ha úgy adódik a készpénzt.
2020. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy spóroljak az alkoholos kézfertőtlenítővel. Kesztyű után elég itthon egy alapos szappanos kézmosás.
2020. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De mi van ha te vagy a fertőzött csak nem tudsz még róla? Vegyük azt hogy az első pár napban nics tüneted (talán később se), de már fertőzöl. Szerintem senki se tudja mikor kapta el pontosan. Ilyenkor jönne jól a kesztyű, hogy ne fertőz meg mást, plusz orvosi maszk legalább hogy ne köpködd szét a vírust. Mondjuk akkor is cserélni kellene a kesztyűt időnként.

Ha pedig védekezni akarsz miközben összefogdosod a telefonodat, a ruhádat, kocsit legalább 10 percenként cserélni kellene a kesztyűt, plusz Ffp3 maszk hogy ne lélegezz be semmi rosszat. Ezt naponta cserélni. Ezzel jóval lecsökkented a kockázatot, de ha tutira akarsz menni szemüveget is fel kellene venned.

Nem mondom hogy nincs értelme, de ennyi kesztyű, és maszk nincs a világon ami most kellene.

A boltban mindenféleképpen van értelme mert ott nagyon sok ember fordul meg naponta.

2020. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4, Ha egy kesztyűd van, akkor valóban sok értelme nincsen (talán az hogy gumikesztyűben akaratlanul nem törölsz orrot, szemet... legalábbis én laborban véres meg testnedves kézzel bele nem nyúlnék a szemembe kesztyűvel)


Viszont ha lehúzod 100% steril lesz a kezed. Ezt a gél se tudja teljesen kiváltani, mert maradnak érintetlen részek.


Mást nem véd a kesztyű túlzottan, mert azon is át tudod ide oda hordani, ha nem cserélgeted.

2020. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt ertsd meg, az emberek nagyobb resze ontudatlanul szemet dorzsol, orrot vakar, szajhoz nyul. A kesztyut ugyan szinten meg kell mosni, de a kesztyu eros emlekezteto, hogy jaa, nem nyulunk az archoz.
2020. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azért hordom amit a 3as is leirt. Kezfertotlenitot sehol nem kapni már, max aranyaron és a kezem is szetcseszi. Gumikesztyubol meg van jopar itthon és mielőtt a telefonomhoz, kilincshez, bármihez érnék, leveszem.
2020. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!