Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 31 éves vagyok és 14 éves...

31 éves vagyok és 14 éves korom óta dohányzom, mi lehet mára a tüdőmmel?

Figyelt kérdés

Tehát lassan 2 évtizede napi 1 doboz cigaretta elfogy. Olykor több (másfél doboz) néha talán kevesebb..


Nemsokára gyerekem szüleik és arra gondoltam lekell szoknom, egyenlőre nem sikerült.


Lehet h már késő is?! Rákos is lehetek akár? Tudom, elég későn kezd érdekelni..valahogy eddig nem foglalkoztam ezzel, csak néha jutott az eszembe.


Tudo rontgenre hogy lehet eljutni?


2020. ápr. 15. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Most még nem feltétlen vagy rákos, de lehetsz.

Apósom volt így, fiatalon 10+ évig szívta, gyerekei születésével lerakta. Sose volt baja, orvoshoz se jàrt, majd egyszercsak egy nem múló köhögős húzzáorvoshozapjuk lebetegedésről kibukott, hogy tüdőrák. Hónapok alatt burjánzott el nagyon csúnyán, úgy, hogy azt hitték, javul a kezelésekre, majd kvázi hirtelen, hetek alatt elvitte.

Pont nyugdíjba ment volna, már nem érte meg, hogy élvezze.


Nem mondom, hogy törvényszerűen ez a sorsod, de az esélyed nagyobb rá, mint egy nemdohányzónak. Letenni viszont sose késő.

2020. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mindenki azt hiszi, csak tüdőrák lehet a dohányzásból. Nem. Apám a cigitől szívmegnagyobbodásban halt meg. A tüdeje kikészült, nem tudott elég oxigént adni a szívének, a szív erőlködött, egyre nagyobb lett, a végén lassan megfulladt.
2020. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

A múlttal már ne törődj, a DNS károsodást nem lehet kijavítani aggódással.


Foglalkozzunk a tüdőd jövőjével:


Bármikor megéri leszokni, már egy nappal később is egészségesebb a tüdőd!


[link]


Ami nagyon fontos a COVID miatt veszélyben vagy, emiatt kéne azonnal leszoknod, hogy ne a kórházban kelljen, mert az horror lesz.

2020. ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Olaszban él az gyerekkori barátom , ő is átesett a koronavírus betegségen , 44 éves 16 éves kora óta dohányzik , láncdohányos kb 20 éve napi 40-50 szál cigaretta 2,5 csomag , nem fulladt meg sőt nem is nagyon fulladt csak le volt gyengülve és láza volt , de még a COVID betegsége alatt is dohányzott mert kérdeztem tőle rágyujtott e.. és azt mondta igen rá otthon volt házi karanténban Persze sokat köhögött de amúgy is köhög egy dohányos de már túl van rajta (én nem dohányzom), ezért sem hiszem el a sok rémtörténet cikket mert mindig sportolói múltú emberekről cikkeznek akik alig élték túl a Koronavírust.. Dohányzás veszélyes minden betegség esetén, infuenzánál is de azért egyértelműen kijelenteni , hogy a dohányzás nagyon megnyomná a kockázatot nem lehet.
2020. ápr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne a tüdőröngenre szaladgálj , hanem rakd le a cigit.
2020. ápr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

2 családtagom is tüdőrákban halt meg masszív dohányos volt mindkettő, nagyon fiatalon kezdték ők is, halálukig (70felett) szívtak.

Viszont nem túl rég bizonyították, hogy a tüdő is tud regenrálódni. Nyilván nem lesz már az igazi de sokat javulhat és kisebb lesz az esély a szövődményekre, mintha dohanyoznál tovább.

2020. ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Én nem egy emberről tudok akik 95-éves koruk után haltak meg, úgy hogy nem 1-2 évet bagóztak, illetve ismertem nem 1-2 embert akik tüdőrákban haltak meg pedig semmit se szívtak, se poros levegőt,se füstöt...

Ezenfelül itt vagyok én gyakorlatilag a tüdőm tele porral, (munka közben szedtem össze) gyakorlatilag egy évben 1 hónap tüdőgyulladásom kb összesen van,se rák se semmi, pedig tizenéve ez megy...


Megjegyezném ami por a nagy szemcsés pormaszkon keresztül bejut,na az a büdös életben nem jön ki többet, és fel sem szívódik, nem is regenerálódik, csak van és irritál, na ez sokkal rosszabb mint a bagó, és mégis élek...

2020. ápr. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jobb ha abbahagyod most. Sok betegseg eseten a 10-20 eve dohanyzok kockazata nem magasabb a soha sem dohanyzok kockazatanal. Nem csak tudorakot okozhat, mas rakoknak is magasabb a kockazata, szivednek se jo. Sok sikert!
2020. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

2# akkor vegulis mégis a tüdő volt ott is a baj, a beteg.


Egyébként tudom, hogy sok más bajt is okozhat (storke, érszűkület stb)

2020. ápr. 16. 07:08
 10/18 A kérdező kommentje:
5# talán a kettő együtt lehetetlen, vagy? :)
2020. ápr. 16. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!