Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavarom van kb. fél...

Szívritmuszavarom van kb. fél éve. A kardiológián lemondták az időpontom a járvány miatt. Szedek panangint 1 hónapja és kálciumot 2 hete. Már csak fekve van. Érti valaki miért? Mi ez? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok alacsony a vérnyomásom, nem vagyok kövér, nem iszom nem dohányzom, egészségesen táplálkozom. Kapok levegőt nem fáj a mellkasom. Elég ijesztő, már félek elmenni itthonról.
2020. ápr. 17. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát egy ekg nélkül senki nem fog neked semmi értelmeset mondani.
2020. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ekg nincs amíg van ez a járvány!!!
2020. ápr. 17. 22:34
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
De amúgy mi a panaszod? A ritmuszavart ha diagnosztizálták, ahhoz kellett már ekg-t húzni, arra meg adhattak antiarritmiás szert is. Vagy te magadnak találtad ki, hogy ritmuszavarod van?
2020. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Képzeld érzem! Másrészt a mérő is jelzi ha ez nem volna elég. Nem diagnosztizálták mert megszűnt a rendelés a járvány idejére! Nem fogdnak sehol! Segítő válaszokat várnék nem értetlenkedést!
2020. ápr. 18. 10:54
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

A vérnyomásmérőd a pulzusod ritmicitását mutatja, ebből nem egyenesen következik az, hogy szívritmuszavarod lenne. Az otthoni vérnyomásmérők amúgy se validáltak.

Még mindig nem írtad le, hogy mit érzel. Pl egy hevesebb szívdobogásérzés nem egyenlő ritmuzsavarral, a palpitatio hátterében nem feltétlenül ritmuszavar van, a ritmuszavarok 60-70%-át meg se érzik a betegek. Emellett kamrai extrasystolék (érzésre nagyobb bedobbanás) pedig óránként 1x minden emberben előfordulhat, nem kóros. A panangin mellé meg magnéziumot használj inkább kalcium helyett, ha már az orvosod nem mond semmit.

(Kioszthatsz privátban akárhányszor, de értek hozzá)

2020. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Annyira értesz hozzá, hogy a kálciumhiányommal a sírgödörben végezném ha telienném magam magnéziummal kálcium nélkül. Taps! Könyörgöm mit nem lehet azon megérteni, hogy teljesen szabalytalanul ver a szívem időnként nem csak nagyobbakat dobban naponta háromszor.
2020. ápr. 18. 21:04
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

És az elmúlt 2 hét előtt nem kerültél sírgödörbe a kalcium hiányoddal? Azt írtad, azóta szeded, nem 2 hét alatt lesz valaki kalcium hiányos, utóbbit pedig albuminra kell amúgy is korrigálni.

Figyelj, semmit nem írsz magadról, csak, hogy neked szar. Így mégis mit vársz, hogyan segítsen valaki? A legjobb úgy is az lenne, hogy húzzanak egy ekg-t, anélkül mindenki vakon van. Ha tényleg ennyire rosszul vagy, menj el egy sbo-ra, ott csinálnak ekg-t. Holtert kardi ambulancián adnak, annak ellenére, hogy be van tiltva, telefonálj oda, lehet tudnak előjegyezni egyre, ez kórházfüggő.

Vagy tényleg nem tudom, mit vársz. Idegbetegen pánikolsz itt, mikor csak leírom a legvalószínűbb okot, illetve a diagnosztikát. Utobbi nélkül senki nem tud neked semmi konkrétat mondani, de te csak itt vergődsz, mikor valaki segítene, ahelyett hogy kivizsgáltadnád magad, sürgősségi ellátás van, pl novum ritmuszavarokat ellátnak fixen. Ha tényleg ennyire félsz akár az otthonodat is elhagyni, akkor nem itt gyakorin kellene távgyógyítást várni.

2020. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az sbo és albumin. Én nem vártam TŐLED! semmit azon kívül, hogy fejezd be az értetlenkedést és a kérdésem széttrollkodását. Képzeld 2.5 éve van kálcium hiányom ami csak fokozódott az olyan barmok miatt akik csak magnéziummal tömtek. Láss csodát ezen az oldalon segített valaki, úgy derült ki. Te nem tudom melyik bolygón élsz de ezen épp koronavírus járvány van és a kórhazban lemondták az áprilisra még januárban kapott időpontomat mondván megszűnt a rendelés a járvány miatt! A sürgősségi rendelésen majd akkor fogadnak ha már szorít a mellkasom és nem kapok levegőt. Hidd el odatelefonáltam. Nem tudom, hol olvastad, hogy rosszul vagyok?!! Képzeld rohadt ijesztő ha össze vissza ver a szíved......de kicsit sem vagyok egyébként rosszul. Ha így lenne már kihívtam volna a mentőt! Szíves elnézésedet kérem, hogy itt mertem segítséget kérni ha már nem lát el az orvos hiába fizetem a tbt. Próbáld feldolgozni. Bocsi azért is, hogy ne rittyem ide az egész életrajzom, így nem adok lehetőséget még nagyobb bölcsességeket oszthass meg! Ha ennyire unatkozol azt javaslom okoskodás helyett fogj egy könyvet vagy olvasgass a neten a kálcium magnézium fogyasztási arányának javaslatáról unatkozó tökfej! Attól, hogy bezárt a suli még tanulni kéne nem itt lopnod az időd.
2020. ápr. 18. 23:11
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a galagonyakapszula segített. Szinte egy lépést sem tudtam tenni az utcán, mert össze vissza vert a szívem. Ekg soha nem mutat semmit. Fekve nekem is rosszabb, illetve kifejezetten előjön a tünet olyankor, de pl. provokálni nem tudom. Nekem a mozgáshoz nincs köze.
2020. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Alacsony a vérnyomásom ezért nem jó nekem a galagonya. Dena kálcium sokat segitett nem ver már össze vissza csak nagyobbakat dobbam néha, pénteken már vár az orvos. :)
2020. jún. 5. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!