Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! Asszem félrediagnosz...

Segítség! Asszem félrediagnosztizált az orvos. Most mit csináljak? A többi lenn!

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt voltam orvosnál, ugyanis arra gyanakodtam, hogy kijött a herpeszem intim tájékon, ugyanis sajnos több éve volt és nagyon hasonló tünetekkel kezdődött. De az orvos azt állította, hogy az nem az, hanem valamilyen bakteriális gyulladás és hogy ez amúgy is sebészet lenne inkább és nem nőgyógyászat és felírt nekem bactrobant és azt mondta, h tegyem dunsztkötésbe. Na most akkor még nem voltak rajta hólyagok és nem is fájt ennyire, mint most, csak egy vörös nagyon viszkető és fájdalmas duzzanat volt gáttájékon. Viszont azt vettem észre, h a második éjszakai dunsztkötés után már a bőrnek a felszíne is ott rettenetesen mar és csíp, és kicsit gennyes hólyagocskákat véltem rajta felfedezni, tehát az a sandagyanúm, h mégiscsak herpesz lesz ez... :( És most nem tudom, h kenjem inkább tovább a bactrobannal vagy adjak akkor rá aciklovirt? :/ A bactrobánnal már három napja kenem, azért ennek kellett volna segítenie, nem? :/ És esküszöm, a dunsztkötéstől csak még rosszabb lett... :( legalábbis sokkal jobban fáj. És tudtommal a herpeszt nem is szabad abba tenni... :( de arra is gondoltam, h lehet ennyire béna egy orvos? :/ Hogy nem ismer fel egy herpeszt?? :( A segítséget előre is köszi.

2020. ápr. 19. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Holnap menj vissza az orvoshoz.

Másrészt hodd el, jobban tudja, mi lehet veled, mint te.

Emellett a herpesz kezdetben egyáltalán nem jellemzö tünetekkel indulhat.

2020. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ám, de magándoki volt és a rendelés 25.000 forint... és ha komolyan félrediagnosztizált, akkor azért baromi jó, h ötvenezrembe kerül, h kapjak egy normális diagnózist... :( De sajnos, amikor legelőször jött ki, akkor is csak egy baromi nagy dudor volt ott, ami marhára fájt és viszketett és ott is két orvoshoz kellett mennem, mert az első azt mondta, h hüvelygomba...(!!!) és a második mondta meg, h azonnal aciklovirt neki, mert ez herpesz. És az segített is akkor. Tehát sajnos én találkoztam már olyannal, hogy félrediagnosztizált egy orvos... :/ Tehát nyilván bízom benne, és ezért is kezeltem azzal, amivel mondta, de hát egy: rosszabb lett, mert egyre jobban fáj kettő: megjelentek a hólyagok... :/ szerintem egy furunkuluson nincsenek ilyen hólyagok. :/
2020. ápr. 19. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt hodd el, jobban tudja, mi lehet veled, mint te."


Azért ez nem feltétlen van így, lehet, hogy az orvos hirtelen másra gondol vagy nem találkozott még olyan formában azzal a betegséggel ezért teljesen más irányba próbálkozik. Velem is volt, hogy én mikor legelőször elmentem egy komolyabb problémámmal orvoshoz, már előtte utánanéztem mi lehet, 100%-ban egyeztek a tünetek, minden. Közöltem ezt az orvos asszisztensével, majd rámförmedt, hogy ne merjek tippet adni az orvosnak és ne diagnosztizáljam saját magam. Így is tettem, elmondtam a tüneteket, de nem utaltam a betegségre. 2 hónapon keresztül küldözgetett az orvosom mindenféle vizsgálatra, sehol nem találtak semmit, már a végén pszichológushoz küldött, mert szerinte depressziós vagyok és csak kitaláltam az egész betegséget. A pszichológusnak elmondtam a tüneteket, rögtön arra a betegségre gyanakodott amire én is, utólag kiderült, valóban az volt a problémám és az orvos "tudatlansága" miatt szenvedtem hónapokon keresztül. Én a kérdező helyében biztosan felkeresnék másik orvost is, ha lehetőségem van rá.

2020. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, h lehet azért nem gondolta, h herpesz, mert h nem voltak akkor még hólyagok rajta, csak egy piros duzzanat volt :( és emiatt nem tűnt neki annak... de nekem annak idején, amikor kijött, akkor sem hólyagosodott azonnal, hanem csak egy piros dudor volt... :/
2020. ápr. 19. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett veled végül? Amúgy szerintem allergiás reakciód lett a cuccra amit adott. Én is jártam már így. Ha rosszabbodik nem szabad tovább használni hiába az orvos adta. Magánorvosnak meg nyugodtan szólni lehet hogy elszúrta miért fizetnél kétszer? A minőségi szolgáltatásért fizetsz nem azert hogy rosszabbul legyél.
2020. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül megoldódott hála az égnek. De nem tudom, h mitől, mert kentem aciklovirral (herpeszre való krémmel) és a bactrobánnal is tovább. Amúgy tudtommal a bactrobánra nem vagyok allergiás, mert azelőtt már használtam és semmi bajom nem volt tőle. De a lényeg, hogy megoldódott hála az égnek... valamelyik végül hatott :)
2020. jún. 24. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!