Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek Lyme-kóros?

Lehetek Lyme-kóros?

Figyelt kérdés
Tegnap megcsípett egy kullancs, és az eltávolítás után egy körülbelül 3 cm átmérőjű piros folt alakult ki. Mára már csökkent, csupán a csípés körül 0,5-1 cm átmérőjű területen piros. Ha megérintem fáj. Most nincs lehetőségem patikába menni,.hogy teszteljem. Nincs semmi tünetem a fent említetteken kívül.

2020. ápr. 21. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Leghamarabb 2 hét után mutatható ki vérből.


Nem nagyon gyógyítható de az esetek többségében nincs is tünete éveken át. Nekem volt, kinezologus ki tudta szedni, normál orvosi gyógyszer tudtommal nincs rá.


Bőrgyógyászhoz most elmész és ő mond rá valamit (általában semmit).


A Lyme-kór csak egy kb. 10 közül amit a kullancs terjeszt, az agyhártya gyulladás sokkal gyakoribb és halálosabb.


Nem minden kulancs fertőzőtt...

2020. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Szent László kórházban (Budapest) van lyme ambulancia. Telefonálj oda, és érdeklődj! Főleg, ha még mindig látszik a piros folt!

Van rá antibiotikum, ha időben orvoshoz fordulsz, akkor az antibiotikum kúrával vége is a történetnek.

2020. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!