Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez Lyme-kór, vagy...

Szerintetek ez Lyme-kór, vagy pedig súlyos allergia okozhatott perifériás bénulást?

Figyelt kérdés

Szóval, persze, tudom, hogy a GYIK egyáltalán nem helyettesít orvosi diagnózist, azonban mégis csak kíváncsi volnék egy-egy véleményre.


Tünetem:

Az egyik orr-izmomat nem tudom mozgatni, pár hónapja. Egyik pillanatról a másikra alakult ki. CSAK a mozgató izmomat érinti egy kb 1 cm2 területen. Nincs semmiféle érzészavar, vagy zsibbadás. Nem fáj és semmilyen más tünetem nincs - a lyme-kórral kapcsolatban.


Nagyon figyelni szoktam a kullancsokra, kevés esélyt látok, hogy nem vetem volna észre egy kullancscsípést.


Viszont születésem óta súlyos por allergiám van, ezért évtizedek óta krónikus orrnyálkahártya gyulladásom van. Illetve az ajkaim 6 éve be vannak dagadva, egyhuzamban, és sajnos a legerősebb allergia gyógyszerek sem segítettek. Allergiás tüneteim évek óta vannak, hámlik az arcom, és fáj az orrom (csak belül, nem az izmom!).

Én azt gondolom, hogy az orrnyálkahártya gyulladás rámehetett az egyik perifériás idegemre, és talán ez történt, ez látszik logikusnak.


Bár fogalmam sincs, hogy ezt egyáltalán tudnák-e diagnosztizálni - mert pl. az ajakduzzanatot 6 év alatt nem tudta senki sem helyrerakni.


Mit gondoltok, csak így első "ránézésre" erről az esetről?



2020. ápr. 24. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Lyme-kórnak nagyon jellegzetes tünete van. Jó nagy piros folt.
2020. ápr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, lehet ez is, az is. Viszont tévedés, hogy csak a kullancs terjeszti a lyme kórt. Terjeszti pók, szúnyog, ágyi poloska, bögöly is. Én krónikus lymeos vagyok 9 éve, mindent tudok a témaról. Első körben én egy belső tisztítást javasolnék. Aztán majd nyomozni .... hisztamin, fertőzések. Amúgy a lyme egy nagy imitátor, bármit leutánoz.
2020. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!