Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladásom van? Hogyan...

Tüdőgyulladásom van? Hogyan gyógyuljak meg antibiotikum nélkül?

Figyelt kérdés

Több mint 3 hete tartó hurutos köhögésem van, köpetürítés van. Lázam nincs. Az orrom is sokat folyik. A köhögés éjszaka intenzívebb, nehezen veszem a levegőt esténként, néha fulladok a köhögéstől. A hátam kezdetben csak néha fájt, főleg esténként. Mai napon már erős fájdalmat érzek a jobb oldalamban, tüdőmben, ami köhögésre vagy mély levegővételre felerőssödik.


Amit szedtem:

Naturland köptető

Fluimucil


Hívtam az ügyeletet, azt mondták nem mehetek orvoshoz a járványhelyzet miatt. Gyógyszerem sincs, antibiotikum kellene.

Most fogok érettségizni, ha nem gyógyulok meg a köhögésből nem engedik, hogy bemenjek vizsgázni. Segítsetek kérlek, mitől gyógyulok meg? Egyre rosszabbak a tünetek, nem javulok...


2020. ápr. 18. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ne az ügyeletet hívd, hanem hétfőn a háziorvosod! Láz nélkül kevés az esély a gyulladásra.
2020. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Háziorvosodat hívd fel; antibiotikumot is felír most távolról, ha arra van szükséged.


Amúgy nekem ugyanez volt, de nem tüdőgyulladás volt, hanem hörgő- és légcsőgyulladás. A tüdőgyulladás ennél sokkal rosszabb, úgyhogy szerintem az nincs neked.

(De azért a hörgőgyulladás is rossz, ráadásul abból már tud tüdőgyulladás kialakulni, úgyhogy kell a gyógyszer. Nekem Ventolin is kellett.)

2020. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam hívni pénteken többször, de nem vette fel a telefont:(
2020. ápr. 18. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy. Ha a háziorvos nem veszi fel, akkor ügyelet. Mjad ott írnak gyógyszert.


Amikor viszont meggyógyulsz és a járványtéma véget ér, akkor cseréld le a háziorvosodat egy normális orvosra. Ha baj van, miért nem lehet elérni? Az enyém postán küldte el a recepteket, amikre szükségem volt. Süket duma az, hogy nem elérhető a járvány miatt. Akkor, amikor neked tüdőgyulladásod van?!

2020. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Így igaz, ahogy előttem írják. KELL az antibiotikum! Attól hamar meg gyógyulsz. Ha másképp nem megy, mond az orvosnak írjon fel neked receptet elektronikusan. Ez hörgő, vagy légcső gyulladás. Lándzsás útifű szirupot próbáld meg, de az antibiotikum mellé.Telefonálj,és kérj gyógyszert.
2020. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!