Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a jelenség a széklet él...

Ez a jelenség a széklet él normális? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tavaly januárban sokszor nagyon fájt a hasam, a háziorvos azt állapította meg, hogy bélgyulladásom van, felírt bélgyulladás elleni meg béltisztító gyógyszert, ezeket kétszer vettem be, és utána jobb lett. A vérvétel nem mutatott semmi rosszat. Azota elmúlt a hasfájásom, de nagyon rossz lett az emésztésem és a székletem. Sokkal nehezebb emésztek meg dolgokat, nem fáj már olyan keservesen, de neha felpuffadok bizonyos kajáktól (sok tej, csípős, zsíros), és már az emésztésem is rosszabb lett. Annyira, hogy bár minden nap ürítek, nagyon kevés a széklet, és általában hígabb, néha szilárdabb, de nagyon kevés. Sokszor voltam már a dokinál, kivizsgáltak mindenféle ételallergiára, de semmi. Édesanyám azt mondja, hogy szerinte a fogamzásgátlótól van, amit lassan már két éve szedek, de a haziorvosom és a nőgyógyászom is azt mondja, hogy biztosan nem. Lehet a fogamzásgátló miatt? Vagy mi miatt lehet? Vagy normális, hogy az embernek előbb utóbb kevesebb lesz a széklete? Nagyon nem jár kellemetlenségek, csak sokszor nagyon tele érzem magam. Egészségesen étkezem, sokat iszom (vizet) és sportolók.
2020. máj. 4. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Előre is bocsi, de ugye tudod, hogy itt nem szakértők válaszolnak (általában)? :) Ezt nem kötekedésből mondom, de nem valószínű, hogy a gyk közönsége tud ebben segíteni. Tehát nem vállalok erre garanciát, de IBS nem lehet? [link]


Szerintem, próbáld meg valami orvos válaszol rovatban feltenni a kérdést, a házipatikának, webbetegnek, meg asszem a medicall appnak van ilyen funkciója.


[link]

[link]


Amit továbbra is totál laikusként javasolni tudok: próbálj meg egy májvédő teakeveréket, vagy citromfű teát, azok segítik a székletürítést. Bármelyik bioboltban vannak ilyenek, néha patikákban is.


Jobbulást!

2020. máj. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogamzasgatlot nem hiszem,mint mikor anya azt mondta, hogy cumitol vagyok beteg, hogy letegyem, ennyi alapja van.

En is kb azt irnam, mint elso, ezeket talaltam a probelmamra, de fura, hogy akkor az orvosod nem mondja..

2020. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogyha a széklet él. Annak minden kétséget kizáróan úgy kell kinéznie, mint egy halott valaminek.
2020. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!