Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Menjek el magán-tüdőgyógyászho...

Menjek el magán-tüdőgyógyászhoz ezzel a tüdőproblémával, vagy nyugodjak bele, hogy pszichés az oka?

Figyelt kérdés

Tünetek: 3 hónapon belül harmadjára fordult elő (kb. 2-3 hétig tartott), hogy nyomást éreztem a mellkasomban, csak nehezen, felszínesen lélegeztem, néha feküdni is nehéz volt az ágyban, rosszabb esetben a szívemet is nyomta valami belülről. Napközben legalább egyszer ellilul a kezem, szédülök, és iszonyatosan elfáradok (nincs vérnyomásmérőm még), és csak fekvésre vagy forró fürdőre javul. Egyre rosszabb lett ez az egész a 3 hónap alatt. Lázam nem volt (és egyéb fertőzésre utaló jel sincs). Viszont egy idő után feltör belőlem sok, átlátszó köpet, és olyankor sokat enyhül a nyomás. Köhögni csak akkor köhögök, mikor jön fel a köpet.


Beszéltem a háziorvosommal, szerinte ez pszichés. Igaz ami igaz, szorongásos depressziós zavarral küzdök évek óta, viszont korábban soha nem éreztem gondot a tüdőmmel... Illetve a bő köpetürítés szerintem egyáltalán nem illik bele ebbe a képbe. És nem ér több stressz, mint egyébként, sőt.


Ismert egyéb betegségek: IGT, androgéntúltengés


Szedett gyógyszerek: Dienille, Merckformin


További infó: 3-4 éves koromban asztmás voltam, aztán valahogy elmúlt. Jelenlegi életkor: 30/N


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. máj. 4. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én refluxra tippelnék, annak durva légzőszervi tünetei tudnak lenni és a szívre is kihat. Én 3-szor jártam meg a tüdőgondozót, de semmi konkrétat nem találtak, a kilégzéses tesztem is jó volt, pedig fulladtam. Tipikusan ez a nyomás volt a mellkasomon, ami amúgy a gyomorszáj környékéről ered. Én több, mint egy évig köhögtem is, mert a savgőz irritálta a légutakat.

A kezed lilulása nem stimmel ide, az nem tudom, hogyan lehet pszichés alapú.

Viszont nézz utána a szedett gyógyszerek mellékhatás listájának, mert a tüneteid egy része lehet akár gyógyszermellékhatás is.

2020. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 swiss07 válasza:
100%

Az első válaszban van igazság. Nekem is egy olyan folyamatosan szedett gyógyszer okozott hasonló tüneteket amiről nem is gondoltam volna. (A kéz lilulása nálam nem jelentkezett).


A bőrgyógyászom írta fel 6 hónapja, most egy hónapig nem szabad szednem, majd utána ki lehet próbálni visszajöne ha ismét szedem. A gyógyszer abbahagyását követő második héten már alig voltak tüneteim. Az egy hónap leteltével azaz most pedig semmi tünet. Egyébként a mellekhatások között is fel volt tüntetve az én problémám.


Az is benne van, hogy én ismét nyersvegán lettem kb szintén egy hónapja.

Elmúlt az orrdugulásom is, ez pedig nem a gyógyszer abbahagyása miatt van. Azt körömre írta fel a bőrgyógyászom.


Segíthet még esetleg a szorongásos és köhögésen is az alábbi kúra:

[link]



Jó gyógyulást és jó egészséget kívánok neked!

2020. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

betegtájékoztatókat végigböngészni

háziorvos csere

pszichiátereddel beszélj róla%

2020. máj. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a fogamzásgátló szedése megnöveli a tüdőembólia esélyét. Helyedben abbahagynám a szedését és másik védekezési módszert választanék.
2020. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet visszatér az asthma,szóval érdemes azért megpróbálni egy tüdőgondozót de azéet a savas lehetőséget sem vetném el

A lilulás esetében én arra tudok gondolni hogy nem jut elég oxigén a karodba, nekem a szám volt mindig lila mikor úsztam és az az oxigén hiány miatt volt(asthmám van nekem is)

2020. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenki kapott egy zöld kezet :)


Időközben a háziorvosom valahogy mégis úgy döntött, hogy komolyan vesz (nem ráz le azzal, hogy pszichés), kaptam tőle allergiagyógyszert (a kórházban a kialakult helyzet miatt nem tudnak most fogadni allergiatesztre), és no lám, mindjárt javult ez az egész! Rendesen tudok venni levegőt, nem kékülök be stb. Lordestint kaptam egyébként.


#4 A Dienille-t sajnos nem tudom letenni, mert androgéntúltengésre szedem, és nagyon rosszul vagyok, ha leteszem.

2020. máj. 18. 11:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!