Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájnak az izületeim és...

Mitől fájnak az izületeim és viszketek? (konkrétumok lent)

Figyelt kérdés

Tavaly 2-szer néhány napig volt elképesztő erős viszketésem többnyire a végtagokon, voltam bőrgyógyászaton, mind a kétszer azt mondták hogy új tusfürdő, mosószer stb okozhatja, de egyszer sem derült ki hogy mi volt, nem vezettem be egyik esetnél sem új termékeket, mindent használok azóta is. Akkor egy estét sírva, hideg vizes törölközőbe bugyolálva bírtam csak ki, másnapra nyoma nem volt az egésznek. Pár hónapra rá megismétlődött.

Most néhány napja megint kezdődött ez az érzés, de mivel 3. alkalom, és a dokiknál ezelőtt sem lettem okosabb, nem pánikolok és egyszerűen nem vakarom csak tűröm. Ha picit is megvakarom ott erősen megfájdul a bőr mintha nagyon rányomtam/szorítottam volna arra a területre, majd néhány másodperc múlva vége. Na és most nem csak a végtagok hanem a hátam is viszket. Kiütésem sehol nincs, ha nem vakarom akkor nem is piros. 1-1 percig nagyon durván viszket majd elmúlik, és ezt úgy 5 percenként állandóan.


Emellé társult valamilyen izületi (?) fájdalom, könyök körül, alkarnál, és térdtől lefele érzem. Minden alkalommal ha picit is leteszem magam, amikor megint felállok nehezen megy, tehát rögtön pihentetés után érzem. A könyököm érzékeny a mozgásra.


Azt sem tudom milyen dokihoz vagy dokikhoz kéne forduljak. A hab a tortán, hogy mára elkezdett kaparni a torkom, és dugulni az orrom, fogalmam sincs hogy a bajoknak van-e köze egymáshoz vagy ennyire vagyok szerencsétlen. Szóval a kérdés, mi a franc történik velem? Dokit hívjak vagy papot?:')

25/L



máj. 10. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon érdekes. Kíváncsi vagyok mi lehet ez. Hülyeségeket nem akarok írni és ijesztgetni téged. Keress másik orvost. Addig kell ilyenkor menni, amíg valaki rá nem jön. De lehet itt is lesz egy ember, aki tudja a választ.
máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el masik dokihoz. De hogy milyenhez? Nem tudom. Haziorvosod nem tud valami iranyt mondani?

Jobbulast! Es ha van kedved, ird meg, ha kiderul, kivancsi vagyok en is.

máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mitől fájnak az izületeim és viszketek?


ChatGPT

Az izületi fájdalom és viszketés sokféle dologra utalhat, például ízületi gyulladásra, allergiás reakcióra vagy akár fertőzésre. Fontos lenne, hogy keresse fel az orvost, hogy pontos diagnózist állíthassanak fel és kezelést javasoljanak Önnek.



User

Írj példákat


ChatGPT

Természetesen, néhány példa az izületi fájdalom és viszketés lehetséges okaira:


Ízületi gyulladás, például rheumatoid arthritis vagy osteoarthritis.

Allergiás reakciók, például élelmiszerekre vagy környezeti tényezőkre.

Bőrbetegségek, mint például ekcéma vagy pszoriázis, amelyek viszketést és néha ízületi tüneteket okozhatnak.

Fertőzések, mint például vírusok vagy baktériumok, amelyek ízületi gyulladást és viszketést is előidézhetnek.

Ezek csak néhány lehetséges ok, de mindenképpen javasolt orvosi vizsgálat a pontos diagnózis érdekében.



Message ChatGPT


ChatGPT can make mistakes. Check important info.

máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!