Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik lehetnek a következményei?

Mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés

ha nem szeretnéd elolvasni az elejét aminek sok lényege nincsen akkor csak görgess le a szaggatott záróvonalig!!!!!



Anyukám barátja lakik nálunk már közel 3 éve. Az elején nagyon jó volt a kapcsolatunk, sokat beszélgettünk, viccelődött, segített a házimban, eljártunk sok helyre nyaralni és stb.

(Azt hozzá kell tennem még az elején hogy iszik hogy lehessen elképzelésetek)

Már akkor is ivott amikor még úgymond jóba voltunk.

Elkezdett még többet inni. Egymás után rugták ki a munkahelyéről mivel ott is sokat ivott ezáltal agresszív volt a munkatársaival a konyhán (szakács) (Költözés előtt 1x szétmentek anyával pontosan azért mert agresszív volt a sok piátol és undorito modon beszélt anyával, de aztán megint összejöttek.)

Eltelt 1/fél év és kezdtek előjönni a problémák. Költözés, sok stressz, Anyával nyitottak egy éttermet. Még több stressz.

Aztán szép lassan kezdtek kialakulni az alkohol általi tüntetek. Véreset köhög, véres a köpete.

Anya közölte velem hogy beteg lehet és annak is érzi magát, viszont nem mer elmenni orvoshoz mert fosik hogy kiderül hogy valami komolyabb baja van. Beszéltek anyával és arra jutottak hogy megpróbálja letenni az alkoholt. Egy kis ideig bírta pia nélkül illetve csak kis mennyiséget fogyasztott (maximum 2 hétig bírta) és egyre jobban kezdett becsavarodni.

Most jön az a rész amiben én (mint egy kamasz) nagy problémát jelent. Elhordott mindennek, az ajtóm elött szidkozódott amikor nem volt itthon anya, csak én meg a hugom, elhordott mindenféle k******ak, p****nak, depressziós b***s g****nek és sokszor megfenyegetett csak úgy. Tudtam hogy a pia beszél csak belőle és nem éri meg leállni vitázni vele mert ki tudja mi lesz belőle a végén. Tényleg próbáltam figyelmen kívűl hagyni ezt mind, de valamiért mélyen belül mégis iszonyúan fájt és szorongtam. féltem hogy ha bármilyen rossz mozdulatot teszek, kapok a fejemre. meg ugye rendmániás és anya mindig szépen kidíszitette a lakást, ki voltak téve a samponok a kád szélére (nem sokról beszélek csak 4-5ről amit naponta használunk, a többi meg a szekrénybe volt), az ablak alatt is pl voltak mécsesek meg ilyen kis csecse becsék. na ezeket mind elpakolta es mondta hogy hogyan lehet így élni, miért van ott az a kabát/kardigán a szék támláján, miért van egy kép a szekrényen stb és ezt mind kiabálva idegesen mondta mintha valami nagy baj lenne ezzel. meg ha 1 db hajszál volt a mosdóban vagy a kád szélén azonnal elővett engem hogy ez biztosan az enyém és most azonnal takaritsam el mert igy képtelen zuhanyozni és ezt nem hiszi el.

bennem volt az az érzet hogy mindent neki megfeleloen kell csinalnom. nagyon rossz egy ilyen személlyel egy légkörben lenni.


az egyik délben bent voltam anyánál az étteremben segíteni neki dolgozni és elküldött cigiért hogy hozzak neki mert már nem voltak vendégek. mire visszaértem ott volt a barátja is (nevezzük el X-nek), tudni kell hogy X csak nagyon korán reggeltől van bent az üzletben 9-ig.

na, belépek az ajtón, kifejezetten rossz napja lehetett mert már ahogy nézett rám, attól kirázott a hideg. ugye pont előtte vesztünk össze durvan mivel volt az a szidás a szobam elott es szoltam anyának hogy ez nekem nagyon rosszuk esik es tenyleg nem birom elviselni. anya valtott vele egy par szot es kerdezte hogy milyen lenne ha ő (anya) beszélne így a fiával? szoval anya is bele szolt.

2 perc telik el az étteremben az érkezésem után és elkezdi mondani hogy- idézem:

“te meg mi a f...... keresel az éttermemben? takarodj ki innen most mert nem birok rád nézni és ez az én területem te r......” anya jelenlétében(!)

na én már tényleg nem tudtam vissza fogni magamat és mondtam neki hogy semmi joga nincs így beszélni velem főleg hogy felnőtt ember létére ezt hogyan képzeli? én nem szólók hozzá egy szót sem, el kell viselnem nap mint nap ahogy elhord mindennek, meg hogy itt van velunk. erre még neki áll feljebb?

aztán anya szólt neki hogy héé azert nyugodjon mar le es nem beszelhet igy a lanyaval.

egyre feszultebb lett a legkör és elkezdett orditozni hogy mit kepzelek magamrol egy senkihazi k....g* g..* vagyok es hirtelen okolbe rantotta a kezet es hadonászott ossze vissza es felkapott gyorsan egy kést amivel megindult felem. az volt az egy szerencsem hogy a pultban álllt, anya meg a pult kijáratánál ezert nem fért hozzám. na akkor abban a pillanatban annyira elkezdtem zokogni (meg amugysem tudok veszekedni ugy hogy nem sirnam el magamat valamiert) anya meg kerdezte tole hogy normalis hogy ilyet csinal? innentol fogva ot el is felejtheti. aztan anyu elvitt apához kozben megvigasztalt es mondta hogy ez csak az elvonási tunet miatt van. persze hogyne. legkozelebb le is szur ha nincs ott vagy mi?!

utána valóban szakitottak, es ameddig kikoltozott addig apáéknál voltunk a tesommal. mielott elment teljesen lerombolt mindent a szobámban. tonkre tette a kedvenc szemuvegeimet, a polcaimat szét zúzta, és van egy szekrényem ami tele van ilyen katonás cuccokkal mivel imádom a katonákat. ott is szét vert meg tört mindent ami fontos volt nekem.

anyának vett egy vásáron ilyen mézeskalács szívet ami nagyon nagy volt és bele szúrt egy kést és ott hagyta a konyha pulton. emellett kiontott minden kaját a hűtőben, a soros dobozait szetszorta mindenhol a lakásban, a hugom szobájában szét taposta a lovas legóit. és anyát is elhordta szajhának messengeren.(meg nagyon sok csunya dolgot irt neki mivel megmutatta nekem)

elment valahova X se hire se hangja, anyaval meg azután is tartottak a kapcsolatot mivel ő intézi a hivatalos ügyeit neki (mert nem tud németül, ausztriában lakunk) és mert természetesen szerelmes belé.

pár nap elteltével felhivja anyát sírva hogy a sitten van mert elkapták a rendőrök és berugva vezetett (foleg hogy nincs is jogositvanya)

felfüggesztve van elvileg 2020 augusztusig és ez március kornyeken tortent.

valahogy meguszta ezt az egeszet es ujra szabad lábon volt csak nem vezethetett autot es el is vettek tole. (de mar visszakapta csak nem vezethet)

kezdett minden rendbe jönni, azért még volt bennem a felelem hogy tenyleg mi van HA visszajon es bosszut akar amiatt hogy anya miattam rugta ot ki... sok minden felmerult a fejemben.

na aztán most egy 2,5 hete nagyjából, ki jött vissza hozzánk? hát X.

anya vissza fogadta őt mert ISMÉT beetette vele hogy “megváltozik”.

amikor megláttam ahogy bejött az ajtón, engem egy annyira fura érzés kapott el. olyan érzés volt mintha egy pillanatra megállt volna bennem a lélek és elkezdtem remegni enyhén. mentem is be a szobámba és kérdeztem apát hogy náluk lehetek-e egy kis időre. meghúztam magamat náluk egy napra de már vissza kellett mennem a tanulivalók miatt, a ruháim miatt még úgy éreztem hogy nem látnak annyira szívesen.

ujra itthon aludtam de borzasztó volt. több órán keresztül küzködtem az elalvással mert bennem volt az a rettegés hogy mi van ha beront az éjszaka közepén a szobámba egy késsel és tovább nem reszletezem. tudtam hogy ez lehetetlen lenne mert szereti anyát es nem lenne képes rá. de valamiert tudat alatt mégis bennem volt ez a félelem, nem tudom leírni milyen rossz érzés ez.

alig járok már ki a szobámból, eddig egész nap napoztam, kint voltam a nappaliban anyáékkal amíg vissza nem tért..

most meg csak a fürdőbe meg kajáert szoktam kimenni a szobambol.

na de térjünk a lényegre.

———————————————-

Ugye sokat iszik nagyon. Egyre rosszabb a kohogese, ejjelente felkel, olyan szinten kohog hogy mar majdnem oklendezik, még mindig mindent véresen. és tényleg, nagyon nem szeretem X-et de azért valamennyire mégis aggódom hogy mi lehet mögötte foleg ha nem megy el orvoshoz. mi van ha ez tovabb folytatódik és csak rosszabb lesz? nem szeretném ha anyaának lelkileg valami baja esne ha X-el is tortenik valami.. nagyon szomoru lenne és én azt szeretném a legkevésbé. és ezeknek a tuneteknek mik lehetnek a kovetkezményei?

———————————————————-

nagyon szépen köszönöm ha elolvastad.

jó volt kiönteni a lelkemet egy kicsit.

semmi nem kitalált azok közül amiket fent írtam.

és NEM sajnáltatni jöttem magamat. tényleg nem. akkor ezt nem interneten tenném hanem elmennék a rendőrségre és elmesélnék mindent. mégegyszer köszhönöm ha elolvastad és remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

16/L



2020. máj. 7. 02:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy (a helyzetre való tekintettel) valamiféle közeli kollégiumi elhelyezés esetedben nem jöhetne -e szóba... Én a helyedben szólnék családsegítőnek, vagy tanácsot kérnék szimpatikus, megbízható tanártól.

Nem tudnál tartósan pdesapádhoz költözni?

Nagyon kedves, empatikus vagy, hogy még ezekután is aggódsz a bántalmazó illető hogyléte miatt, ezt édesanyád dolga lett volna megoldani, hogy soha többet ne legyen része életeteknek a barátja, szakítás után. Szerintem te azt tudod tenni, hogy megpróbálsz minél előbb elkerülni onnan.

Iskolapszichológus segítségét is kérheted.

2020. máj. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi lehet lepontozni,de örülj neki ha valami baja lesz és elpatkol meg is érdemli. Mi az h késsel támad neked meg összezúzza a házat?

Anyád se normális ha ezek után visszafogadta ha valami baj történik veled vagy a hugoddal az teljes mértékben az ő hibája lesz illetve valamennyire apukádé is, mert ő tudta h te félsz tőle mégse lépett ő sem. Én kb a helyében agyonvertem volna a csávót ha ilyenek után még késsel támadott volna a lányomra!

2020. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tüdőrák azt se zárom ki valami drog hatása főleg ha keveri alkohollal.

Mi a következménye? Belefog halni,de a leírtak alapján jobb is, mert egy semmirevaló.

Az 1dolog h régen jó fej volt mert beakarta magát nyaaalni.

Én úgy tippelem az étterem is inkább anyudé mint közös ( papíron lehet közös) de ha ő nem dolgozott akkor sajna csak anyud pénze meg a kész pitsa melegszoba kellett .

Anyud ezt nem látja és nektek okoz ezzel traumát egy életre, veszélyes helyzetet teremtve ,mi van ha megerőszakol titeket hogy fogjátok kiheverni?

Nem akarlak bántani,de ha kiderül simán elvehetnek anyudtól titeket. Ezt az elmebeteget el kell onnan takarítani.


Engem is lehet lepontozni.

2020. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy leírtátok a véleményeteket, senkit nem fogok lepontozni mert jogos amit írtatok.

szerintem inkább csak tűrni fogom tovább mert az iskolámban nincsen pszichológus se, és ilyen családsegítőhöz meg végképp nem szeretnék menni mert ki tudja hogy akkor mit fognak csinálni vele, anya meg szereti őt.


Apával már beszéltem és csak úgy engedett haza ha azonnal szolok neki ha valami probléma lenne vele, idejön azt mondta és ő majd lerendezi vele.

Egyébként mikor volt ez a késes dolog, anya mondta hogy sosem fogja megbocsátani magának hogy egy ilyen embert hozott az életünkbe és hogy ezeket át kellett élnünk vele. Aztán visszafogadja... Nem nagyon értem őt.

Valljuk be, tényleg nem rossz ember, főz ránk, vannak jó oldalai amit anya szeret, és én sem mondthatom hogy nincs, de azért ez a sok rossz tulajdonsága teljesen elnyomja azt a kevés pozitivat ami benne van.


Ma megint arra keltem hogy veszekednek és minket szídott ismét amikor végképp nem tehetünk semmiről.

És az étterem meg úgy van hogy X belerakta az összes pénzét mivel eladta a magyarországi kis házát, és anya ezt mind nem tudja egyedül visszafizetni neki ezért kénytelen lesz vele együtt csinálni.


És mindenkinek ment a like:)

2020. máj. 7. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor inkább veszek fel hitelt és visszafizetem vagy ha durván komoly összeg akkor inkább hagyom az én részem a p*csába.

Ha saját életem nem is de a gyerekeim élete és védelme fontosabb minden pénznél.

Anyád ennyiből nagyon bután viselkedik. Soha nem engedtem volna vissza, már amikor csak veled kiabált akkor repült volna, nem még a késes dolog után vissza jön és ugyanazt csinálja. Soha nem fog megváltozni és a reggeli után is ki kellett volna baxni.


Helyedben hugoddal elmennék apádhoz és megmondani anyudnak h csak akkor mentek vissza ha ő nincs ott és soha nem is lesz

Sajnos muszáj választas elé állítani.

Ebből az emberből így írás alapján simán kinézem h veszekedés közben agyonveri anyudat. Nem vicc ez a sztori. Legalabb apud beszélni anyád fejével.

2020. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!