Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek cukorbetegségre utaló...

Ezek cukorbetegségre utaló tünetek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam persze a témában meg van is már időpontom diabetológushoz, de most olyanok tapasztalata érdekelne, akik ebben szenvednek.

Mindig is szomjasabb voltam az átlagnál, víz nélkül el sem indulok itthonról. Napi kb 3-4 litert iszom, ha sportolok vagy nyár van, akkor többet. Átlag 15-25 percenként iszom, ha ez nem történik meg, akkor nagyon szomjas vagyok. Próbálok este kevesebbet inni, de így is minden hajnalban arra kelek, hogy mosdóba kell mennem. Kb 2 órát bírok ki pisilés nélkül. A nőgyógyászati vizsgálaton szóltak, hogy telt a hólyagom, pedig az előtte lévő fél órában 2x is voltam wcn...(akkor kb 2 kortyot ittam).

Régebben is szédültem, de azt betudtam a fiatalkori alacsony vérnyomásnak, azóta rendben a vérnyomásom. Olyanok fordultak elő, hogy munka közben ültem a gép előtt és egyszercsak oldalra húzott a fejem, lement a vállamig, utána pedig 'fényeket' láttam meg homályosan láttam kb fél órán keresztül. Mostanában ez a ritka szédülés inkább 2 naponta van és sokszor órákig,akár sima fekvő helyzetben is. Éjszakai izzadás is sokszor van, olyankor a hajam is teljesen leizzad. Az utóbbi pár hónapban 2 cukormérésem volt, az egyik éhgyomorra 8.1 a másik meg 8.8 nem éhgyomorra. Van 1-es típusú cukorbeteg a családban, de csak 1 db.

Valaki esetleg megosztaná a tüneteit, lehet ez cukorbetegség?



2020. máj. 8. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit magas nem vészesen de kicsit magas. Majd az orvos elküld a megfelelő vizsgálatokra. Lehet hogy cukor, de nem annyira súlyos.
2020. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hellmano ***** válasza:
53%
Tudod az a baj a cukorbetegséggel meg úgy általában minden betegséggel, hogy egyszer kivizsgálják az embert és rámondják, hogy te abban szenvedsz és azonnal írják fel a gyógyszert... Jó neked volt már 2 mérésed, ami nem kecsegtető éhgyomorra. Én nem vagyok orvos, de unokatesóm cukros és őt is szépen beetették a gyógyszerekkel mostmár inzulinnál tart! Lehet, ha fiatalon nem kezdi el szedni a gyógyszert, akkor el sem jut idáig, ki tudja. Az orvosok csak egyre erősebb gyógyszereket fognak felírni és egyre nagyobb dózist, míg végül eljut oda a szervezeted, hogy rászokik, mint a drogra és onnan vége már gyógyszerfüggő lesz a páciens. Nekem nincs semmi betegségem, de pl. fiatalkorban párszor mérték a vérnyomásom és magas volt az orvosok már szépen ínycselkedtek, hogy gyógyszerekre fogjanak én megmondtam nem fogom szedni meg ki sem váltom, amiatt, mert párszor magas volt a vérnyomásom, amikor megmérték. Érdekes ez több, mint 20 éve volt és soha nem magas a vérnyomásom...ha akkor hallgatok a dokira már rég gyógyszerfüggő korcs lennék 40 évesen. Persze mindenkinek a maga döntése, ahogy érzi én csak leírtam ezt az észrevételem, hogy az orvosok sokszor csak a gyógyszer business-ben utaznak és nem gyógyítanak! Ezt azért jó, ha mindenki tudja.
2020. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es Válaszoló!

Persze oké, én sem vagyok oda a gyógyszerekért, de ez a szédülés most még elviselhető, mert munkanélküli vagyok. Munkában, vezetés közben meg már kevésbé 'kellemes'. Valamivel azért jó lenne csillapítani, még ha esetleg diéta is.

2020. máj. 8. 19:05
 4/5 Hellmano ***** válasza:
Szédülés sok mindentől lehet nem biztos, hogy cukor. Elmész kivizsgáltatod magd több helyen megméreted a cukrod a vérnyomást, csináltatsz labort azt az okosok, majd megvizsgálják az eredményt. Bár mondjuk a sok és állandó ivás kényszer az tényleg a cukor egyik jele és főleg olyanoknál, akiknek elég magas a cukra bőven 10 feletti napközben. Ugye neked meg már az éhgyomri is elég magas, ha az reggel ennyi napközben simán 10 felett lehetsz, ami már szédelgést is okozhat viszont.
2020. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hellomano: a magas vérnyomás sajnos tünetek nélkül van. aztán kikezdni a szívedet, ha nem szedsz gyógyszert. ha életmódot is váltassz, és fogysz, akkor elkerülhető a magas vérnyomás. de a kor előrehaladtával, ha van túlsúly, akkor a vérnyomással nem szabad játszani. mostmár tudom, sajnos, nemrég történt haláleset miatt. előtte én is csak legyintettem a magas vérnyomásra.
2020. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!