Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcémára valamit ami tényleg...

Ekcémára valamit ami tényleg segít, tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Két éves korom óta szenvedek az ekcémától,az egész testemen, igazából már lassan szabad felület sem lesz rajtam. Azt hiszem már mindent próbáltunk, rengeteg orvosnál voltunk, egyszerűen semmi nem használ, semmilyen krém, tényleg az égvilágon semmi. Valószínűleg már arra sincs esély hogy kinövöm. Az utolsó reményem már tényleg az hogy hátha valaki tud írni nekem bármit, ami talán használhat és nem próbáltam még. Nagyon nagyon hálás lennék, előre is köszönöm a segítséget :((

2020. máj. 10. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergia teszt. Meg kellene tudni mitől leszel ekcémás.
2020. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam allergia tesztet csináltatni is és mindent elhagytam amire elvileg allergiás vagyok, de sajnos még így sem múlik el..
2020. máj. 10. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
DM baba tusfurdoje. Olajos. És a bioderma atopderm testápoló. Illetve antihisztamin. Majd idővel javul. Csak tartsd be amire allergias vagy, hogy kerüld.
2020. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mire vagy allergiás, mit hagytál el, mennyi időre?
2020. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha budapesti vagy talán tudok segíteni.Budán van egy hely,ahol ilyen betegeket kezelnek fényterápiával. Teljesen ingyenes a kezelés, beutaló sem kell hozzá, hívd fel ezt a számot +36302779277 ezen kell bejelentkezni.Csütörtöki napon van mindig orvos ! A cím:XI.kerület Nándorfehérvár u 8/b.
2020. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is elég durva ekcémám van, alapvetően ami a legjobban előhozza az a stressz amit ugye nehéz kiiktatni pláne mert az ekcéma maga is stresszel :/. Amikor én a tejet (különösen a bolti antibiotikumosat) elhagytam, még a glutént és a cukrot, és azt olyan szinten, hogy semmi bolti édességet sem ettem amiben bármelyik volt, na akkor szép volt a bőröm. A bőrgyógyász szokott felírni ilyen szteroidos krémet, na az pár nap alatt rendbeteszi viszont utána két héttel már vissza is jön, és ugye azt nem lehet folyamatosan használni. Amit mostanában szeretek azok az ilyen gyógyszertári olajos tusfürdők, amiben még szappan sincs, szóval elméletileg nem szárít, pl. amit már írtak a Biodermának is van ilyenje. Nem tudom hogy segít-e, de az biztos hogy nem szárítja ki úgy a bőrt mint a többi. A viszketést még én se tudtam eddig csökkenteni, de tovább próbálkozom. Amúgy átérzem a problémád, tényleg nagyon rossz. Én már azon gondolkodtam, hogy veszek egy bokszkeszyűt hogy talán abban nem tudom magam vakarni.


A legjobb tanácsok az tényleg az, hogy próbálj kevesebbet stresszelni és egészségesen étkezni, tehát tényleg kb. mindent főzz magadnak, és a cukrot amennyire lehet hagyd el. És használj kifejezetten száraz bőrre való termékeket, hogy ne jöjjön vissza. A sportos életmód is segíthet valamennyire.


Amúgy a bőrgyógyászok annyira nagyon nem tudnak segíteni, ezt neked kell kitapasztalni, hogy mi használ. Szerencsére van sok márka ami már kifejezetten ekcémás bőrre specializálódott, nem egy ritka betegség.


De olyan nagyon én sem tudok tanácsot adni sajna :(.

2020. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!