Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS betegségben lehet 0-24-ben...

IBS betegségben lehet 0-24-ben, a nap minden másodpercében folyamatos nem szűnő alhasi fájdalom? Mindig nagyon fáj, evés után MÉGjobban.

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Diagnosztizálták? Mert akkor kezelést is javasoltak.

Ha nincs diagnosztizálva, csak te néztél utána a neten, akkor inkább menj el orvoshoz.

2020. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs rá kezelés, együtt kell élni az àllandó fàjdalommal, mint rengetegen élnek is úgy.

Még nem diagnosztizálták, de szerintem az.

2020. máj. 11. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok a "szerintem" a kommentedben. Ne akard magadat diagnosztizálni, és kitalálni a gyógymódot.

Kezdj a háziorvosnál, és kérj egy beutalót a gasztroenterológiára.

2020. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan betegseg nincs hogy IBS, ezt akkor mondjak ha fogalmuk sincs mi a baj. Sajat tapasztalat.
2020. máj. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4 #


Igazad van teljes mértekben !

20 év utan jöttek rá mi a bajom.

Addig IBS, tanuljak meg együtt elni vele.

Aztán kiderült nem is az .Csak nem tudtak mit mondani.



Bizsgaltasd ki magad ! Számos oka lehet a problémádnak.

2020. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akiknek nem IBS volt, mi okozta a panaszaitokat? Nőgyógyászati eredetű probléma?


Nekem már 2 hónapja megy a bizonytalanság, mert nincs nyitva gasztró.. intolerancia vizsgálatra is magánba mentem el zsebből, de nem annyira vagyok beljebb már hiányzik a régi, tünetmentes élet.

Ritkán van rendes, formált székletem ez a problémám. Nem megyek gyakran, nincs hasmenésem, de nem is rendes a széklet. Doki elküldött azzal, hogy lehet gluténérzékenység, de IgG negatív. Baktérium tenyésztést se csinált, pedig én kórokozóra is gyanakodnék, mert eléggé a semmiből kezdődött..

2020. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidrogén kilegzesi tesztet kell csináltatni.

+ Fruktóz-es hisztamin érzékenységet kell nézni.


Nekem 3evbe telt mire kiderült, hogy mi a bajom, az is csak egy jó orvosnak köszönhetően sikerült. Előtte nekem is IBS-t mondott mki, meg hogy menjek pszichológushoz.

Közben egy k*va bakterium elszaporodas okozta az egészet 🤷

2020. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hetes, csak nem kontaminált vékonybél volt nálad (SIBO)?

És három éven át nem jöttek rá basszus??

Mert barátnőmnek is ilyesmi derült ki hónapos szenvedései után, felülfertőzése lett egy bacitol és antibiotikumot kellett szednie. Pedig nem is ezzel a céllal ment a kilégzésre, hanem mert laktózos lett.

2020. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

De-de, az volt nálam. Mellette még híztam ráadásul 50kg-t.

Minden orvos full hülyének nézett, amikor mondtam, hogy állandóan megy a hasam és minden reggelt hányással kezdek kb. Volt olyan, hogy egy nap majd 30x voltam wc-n, a végén már a lakásból sem mertem kimenni, mert úton-útfélen összefostam magam kb, már elnézést a kifejezésért.

Ezért minden doki azt mondta, hogy én csak kitalálom és menjek pszichológushoz (kb mindenféle vizsgálat nélkül), mert aki hízik annak nem mehet állandóan a hasa.

Utána egy vagyont költöttem magánorvosokra, gyomor-vastagbéltükrözéstől kezdve CT,MRI minden volt...

Utána jutottam el egy orvoshoz, aki mondta, hogy nyugodjak meg, meg fog gyógyítani. Befektetett a kórházba, és egy hét alatt rájött mindenre... ja, és azért nem fogytam, mert olyan PM alulműködésem+cukorbetegségem lett, hogy a doki szerint 10x annyit raktorozott a szervezetem, mint egy átlag emberé.


De ahogy olvasgatom neten, nagyon sok embernek nem jöttek rá időben... én őszintén megmondom, a diagnózisig nem is tudtam, hogy létezik olyan, hogy SIBO. Én már rákra gyanakodtam (orvosok is, mindenféle tumormarkereket néztek), közben csak ez volt szerencsére a gond.


De hál' Istennek azóta semmi panaszom nincs...


Barátnőd is rendbe jött?

2020. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azta basszus ez nagyon durva, bár 3 év se rövid idő.. Sajnálom ilyeneken mentél keresztül, de szerencsére kiderült, hogy mi volt. Az meg, hogy egy, sőt több orvos ilyen durva tünetekkel elküld, hogy pszichológus. Áh..

Mert az enyémeket oké, hogy nem vették olyan komolyan - nálam annyi volt a gond, hogy lágy székletem volt, meg puffadtam és picit fogytam is, tejfehérje érzékenység derült ki, de még küldenek transzgluteminázra - ezzel picit hitet adtál nekem, mert én nagyon hipochonder vagyok és már ennyi tünettől meg vagyok ijedve, olyanokra gondoltam, hogy crohn meg stb


Barátnőm is sokat szenvedett, neki vizes hasmenései voltak, de annyit megfigyelt magán, hogy tejtermékek után, így irányzottan ment el a laktóz vizsgálatra. Na és ott derült ki, hogy már elszaporodtak benne a bacik emiatt.. Ő nyugtatott azzal, hogy sokkal durvább tünetei voltak nálam, mégse félt meg nem gondolt rosszra. 2 hetes antibiotikum kúra+ diéta hozta rendbe. De vannak rosszabb napok neki .

2020. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!