Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet nálam?

Ez mi lehet nálam?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, másfél éve dolgozom gyárban ahol nehéz zsákokat,árut kell pakolászni. Idáig tök jól elvoltam, viszont múlthét kedden nagyon erős fájdalom jelentkezett a derekambam, úgy voltam vele majd elmúlik. Csütörtökön már felkelni se tudtam a fájdalomtól, háziorvosom azt mondta telefonon keresztül/ a vírus miatt nem lehet hozzá személyesen elmenni, csak sürgős esetben/ ,hogy napi 3x tornázzak, szedjek rá Cataflamot és felvett táppénzre azzal a mondattal hogy hívjam fel hétfőn és elmondja milyen gyógyszereket szedjek még.

Nos a hétvégém fájdalommal telt, minden mozdulatom fájt, pihenni nem tudtam.

Hétfőn felhívtam hogy csak rosszabb lett a fájdalom, erre a háziorvosom szószerint leszídott hogy ne csodálkozzam hogy jobban fáj mert nem váltottam ki a gyógyszereket amiket felírt nekem. Erről nem is tudtam hiába mondtam neki hogy nem ezt mondta csütörtökön még ő nézett engem nem normálisnak. Mindegy belenyugodtam, kiváltottam a gyógyszereket amik csak tabletták meg vettem Voltarent is.

Holnap ,szerdán kell újra felhívnom a dokit hogy javultam e. Nos nem tudom mit fog mondani de a derekam baloldala még mindig fáj, minden mozdulatnál és nem tudom mi lehet ez. Nem tudok kiegyenesedett háttal menni, gondolom csütörtökön mennem kell már dolgozni. Ennyi időre nem ad táppénzt. Valaki járt már így?

Esetleg valami tipp hogy jobban legyek?



2020. máj. 12. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Lumboischialgia. Valószínűleg van egy porckorongsérved( deréktáji gerinc). A Voltaren krém jó, +bármilyen gyulladáscsökkentő+izomlazító ( pl. Mydeton) Akut szakban pihenés kemény felületen. Később gyógytorna+egy fizikális vizsgálat meg gerinc CT. Nehéz fizikai munkát végezni nem biztos, hogy szerencsés lesz vele, de ehhez látni kell CT-n, hogy ténylegesen sérv-e vagy csak kiboktosulás, pontosan hány szegmentet érint. Ha a háziorvosnak ez meghaladja a képességeit, akkor reumatológus.
2020. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megpróbálnék elmenni a sebészetre vagy az ortopédiára háha fogadnak. Vagy legalább hívd fel őket. Anyukámnak a térde fájt rettenetesen és őt rogadták a sebészeten és vizagálatokat is csináltak neki röntgent meg mrit az ortopédián pedig telefonon keresztül kiértekelte a leletet qz orvos és elmondta mi a baj és mit kell tennie plusz kapott gyógysuert. A háziorvosodnak gőze sincs mi a bajod. Hívd fel mindenképp az ortopédiát. Így nem fogsz tudni dolgozni.
2020. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyebként meg nem múlt el a dolog 1. Mi az hogy nem ír ki az orvos? Emeld meg a hangod és említsd meg neki a betegjogi képviselőt! 2. Már fotadnia kell ha bejeltkezel a háziorvosnak. Csak hogy tudj róla. Kedve nincs fogani.
2020. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!