Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » P2-es cytologia nőgyógyászati...

P2-es cytologia nőgyógyászati szűrésen, másfél éve szedem az antibiotikumokat, de nem múlik el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
P2-es cytologia nőgyógyászati szűrésen, másfél éve szedem az antibiotikumokat, de nem múlik el. Egyébként nem észlelek semmilyen tünetet magamon, de a vérképem is gyulladásra utal. Minden tenyésztés negatív lett, nem is lehet tudni, hogy mi okozza pontosan, és újra és újra antibiotikumot akarnak csak szedetni velem, már 2 orvosnál is jártam, és nem szeretném tovább folytatni ezt, meguntam, hogy mindig elhiszem, hogy elmúlik a P2es gyulladás, és mindig újra és újra csak azt látom, hogy semmit sem lehet tenni ellene, és az orvosok is tanácstalanok,és még azt sem tudom, hogy egyáltalán mi okozza. Már egyszerűen ott tartok, hogy inkább iszom a gyógyteákat, és egy év múlva visszamegyek rákszűrésre,és elengedem, hogy ők kezelgessenek ezzel.

2020. máj. 14. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A p2-es eredménnyel az ég egy adta világon nincs semmi baj.
2020. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, a P2 egy tök normális eredmény, amióta az eszemet tudom és rákszűrésre járok ( 25 éve) nekem is ez. Nincs bajom. Ha a vérképed gyulladást igazol az lehet máshol is a szervezetedben. De annak azért kellene tünetének lenni.
2020. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindig azt az eredményt kapom, hogy P2 citológia a rákszűrés szempontjából tökéletes, de gyulladást találtak a kenetben, amit kezelni kell, de már mindenhogyan kezeltek rá, de hatástalanul. Valószínűleg eddig a P2es jelzés jelentését rosszul tudtam, mert a P1est ismertem a tökéletesnek, a P2-höz meg hozzákapcsoltam a gyulladást, de ezekszerint akkor ez 2 külön dolog, csak rosszul állt bennem össze.
2020. máj. 14. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
P1-es annak van aki szűz. P3 a gazosabb, de még az se jelent feltétlenül tragédiát.
2020. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

A P és a gyulladást jelző dolgok nincsenek összefüggésben, tehát nem P2-es gyulladásod van, hanem gyulladásod, amit valószínűleg jeleznek a leleten, hogy milyen jelekből következtetnek rá. Egyébként ma már egy P3 se dráma rák szempontjából, a "kezelése" mindössze annyi, hogy 3-6 hónap múlva megismétlik a vizsgálatot, mert az a tapasztalat, hogy magától visszamegy P2-re. Akkor foglalkoznak csak vele, ha két vizsgálat is ugyanerre jutott. Sok labor már nem is "P-zik", mondván hogy az egy elavult és félrevezető skála volt. A P2 az semmi esetre sem jelent kockázatot.

De visszatérve a gyulladásra, azt rossz olvasni, hogy másfél éve antibiotikumozod magad. Biztos jól megszedte magát az orvosod, hogy tonnaszámra írja fel neked az antibiotikumot indokolatlanul, de nagyon szomorú ez, hiszen pont az antibiotikum az, ami képes végérvényesen hazavágni a hüvelyi egészséget (is). Még egy szimpla légúti megbetegedésre 3-5 napig szedett antibiotium után is hetekig kell végezni a bél- és hüvelyflóra helyreállítást, de ha már másfél éve tolod, simán megágyazhattál krónikus problémákba kifutó elváltozásoknak is. Gyakorlatilag a sok antibio képes önfenntartóba fordítani egy gyulladást és ha valóban volt ott kórokozó, az kétség kívül most már teljesen rezisztens.

A probléma az, hogy nyilván nemcsak a hüvelyflórát, de a bélflórát is alaposan megtizedelted, és ez az utóbbi sokkal neccesebb és nehezebben, akár évek alatt állítható vissza és sok krónikus problémát okozhat a beborulása. A helyedben én is azonnal leállnék az antibiotikummal és valami megadózis probiotikumot elkezdenék tolni, értsd legalább 30-50 milliárd CFU/adag/nap. És a hüvelyflórára is párhuzamosan Gynophilus, illetve D-vitamin az immunrendszernek napi 4000 NE, illetve K-vitamin a D-hez, hogy ne legyen érelmeszesedés a D miatt megnövekvő kalciumszint miatt. Továbbá C-vitamin, ami támogatja szintén az immunrendszert és a D-vitamin felszívódását is. Azt nem említettem, hogy a az immunsejtek háromnegyed része a belekben van és ha szétbombáztad az antibiotikumokkal az otthonukat... És nem tudom, említette-e ez az orvos, aki pusztán vérkép alapján antibiotikumokkal töm, hogy ne egyél cukrot és egyéb cukorként viselkedő dolgot (szirupok, méz, glükóz stb.), mert a cukor tipikus gyulladásfenntartó.

2020. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!