Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy adjam be az antibiotikumo...

Hogy adjam be az antibiotikumot másfél éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van par kerdes itt ezzel kapcsolatban, de tobbnyire nagyobb gyerekre vonatkozoan. Vele meg nem tudom megertetni hogy be kell venni. Semmit nem eszik, kortyolgat a vizbol es anyatejet kap, de most azt is kihanyja tobbnyire. Szoval az van, hogy hiaba teszem bele barmibe, semmit nem fogad el, vagy ha igen, akkor par mp mulva kihanyja. Doki azt mondta hogy szurit nem ad, be kell vennie... oke, de hogy... koszonom a valaszokat!

2017. okt. 11. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kúp formában nem létezik esetleg?
2017. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint végbélkúp.
2017. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szuszpenzió?
2017. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha szirupként, szuszpenzióként nem veszi be vagy nem marad benn, nincs más megoldás, mint bevinni gyermekosztályra, ahol megkapja infúzióban. gyerekorvossal beszél, beutaló kell tőle.
2017. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Antibiotikum nem szivodik fel vegbelbol, ezert nincs kup formajaban, pedig mennyivel konnyeb lenne ugy. Tegnap a 2 x 3ml-bol kb 2ml sikerult belekonyorogni ami benne is maradt, nem tudom mennyit hasznalhat ez, de most is 4-5 orankent megy 39 fole a laza. Doki azt mondta szurit nem ad. Reggel hivnom ujra, mert ez igy nem mehet tovabb.
2017. okt. 12. 04:48
 6/7 anonim ***** válasza:

ennek így nem sok értelme van. nem szuri kell a gyerekorvostól, hanem infúzió egy gyerekosztályon. ott kapná 5 napig vénásan a cuccot mindig amikor kell, aztán mehettek haza.


amit most csinálsz, az olyan, mintha te beteg lennél, és felírna a doki 2x1 antibiotikumot, te meg random bevennél belőle egy felet, amikor úgy tartja kedved.

nem jó módszer. rezisztensség válhat a benne lévő kórokozó és később már hiába is adod a gyógyszert, nem fog használni.


egyébiránt és nem finomkodtam amikor ekkora volt a gyerek. fecskendőbe bele a cucc, orrát befogtam, és bizony belenyomtam a szájába, jó hátulra. nem opcionális a gyógyszerszedés. lehet, hogy majd sír, meg haragszik rád, de a gyerek érdeke.

2017. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beletudom nyomni a szajaba, azzal nem lenne gond, le is nyeli, de egybol kihanyja. Raadasul o ha sir akkor oklendezik es akkor is szokott hanyni, meg ha lazas akkor is. Szoval ez a baj, hogy o ilyen hanyos tipus. Ugyhogy ha ma reggel se marad benne, akkor hivom a dokit ujra.

Koszonom a valaszokat!

2017. okt. 12. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!