Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyakorlatokat kellene...

Milyen gyakorlatokat kellene végeznem, hogy helyre jöjjön a gerincferdülésem?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos minimális gerincferdülést mondott, tehát még nem küldött vele sehova, azonban szeretném lehetőleg ezt helyrehozni.

Azt kell tudni, hogy elkezdtem azóta edzeni, de ez nem volt olyan régen, azonban a motiváció megvan rá, nem tervezem abbahagyni, ha nem muszáj (lány vagyok), és esetleg az segít rajta? Vagy tudtok valamilyen oldalt, ahol tudnék erre valamilyen jó gyakorlatokat találni?



2020. máj. 14. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
ússzá!
2020. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Menj egy másik dokihoz, aki elküld gyógytornára, gyógyúszásra, ilyen nincs, hogy nem kezelik.
2020. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Gerincerősítő gyakorlatok, gerinctorna, ill. ha egyéb tornát végzel, az is legyen hátkímélő.

WILLGO YT csatornáján találsz gyógytornász által készített gyakorlatokat, szépen el is mondja, hogy mit miért és hogyan érdemes csinálni.

2020. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

2. válaszoló: Sajnos van ilyen.

Ha el is küldi gyógytornára, beutalja 10 alkalomra az adott SZTK-ba, utána viszlát, "azért voltak az alkalmak, hogy betanuld, és otthon is végezd". Tapasztalatból beszélek.

Plusz rengeteg serdülőt értint a hanyagtartás, az enyhe gerincferdülés. Iskolai vizsgálatokon is minden évben ellenőrzik, de nem veszik komolyan, mert nincs rá kapacitás.


Ha van rá lehetőséged tényleg érdemes azért egy orvossal vagy gyógytornásszal egyeztetni az adott gyakorlatokat tekintve, egyszer elmész, megmutatod miket végzel, ő pedig elmondja, hogy ez így jó-e.


Kérdező, még időben vagy, csak szorgalmasan végezd a gyakorlatokat, ne veszítsd el a motivációdat. Tapasztalatból mondom, hogy az egészségtelen gerinc bizony megkeseríti az ember életét.

2020. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Szerencsére tényleg csak az orvos látja, az életben nem okoz egyáltalán problémát, szóval még reménykedem, hogy nem lesz nagyobb gond vele

2020. máj. 14. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

30° felett korzett ajánlott, szóval érdemes vele foglalkozni.

Fontos, hogy hány éves vagy, mert ha már becsontosodtál, akkor nem kell félni, lehet gyenge ferdüléssel élni, ha nem hátráltat téged (csontosodás röntgenen látszik, ezt orvos tudja megnézni). Viszont ha még fiatal vagy, akkor nagyon ügyelni kell rá, és a gyógytorna sem a javulás miatt kell feltétlen, hanem a nagyobb gond megelőzése végett.

Különösen figyelni kell rá, ha van a családban más, akinek gerincferdülése van.

Szerintem érdemes lenne egy olyan szakorvoshoz elmenni, aki ezzel foglalkozik, csinál egy röntgent, majd az ő javaslatára cselekedni tovább. Ha gyógytornászt mond, a legjobb lenne pár alkalommal elmenni egy fizetőshöz (vagy olyanhoz, aki csak veled foglalkozik). Én régen úgy csináltam, hogy pár alkalommal elmentem, felvettem videóra, hogy mit kell csinálnom, majd otthon a videót lejátszva, később fejből csináltam a gyakorlatokat.

Nem rossz a gyógytorna, és testmozgásnak sem utolsó, főleg ha sokat ülsz.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!

2020. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!