Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyógytorna mennyire használ?...

A gyógytorna mennyire használ? A tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Nemrég küldtek el a gerincemmel gyógytornászhoz, még nem vagyunk benne biztosak, hogy mi a baja. Pár nap múlva fogok az elsőre menni, és ha nem lesz sikeres, megvan az esélye, hogy abba kell hagynom a sportot amit csinálok (akrobatika). Ha valaki járt a gerincével, tapasztalatokat tudnátok mondani? Javult tőle?

2020. máj. 18. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon szkeptikus voltam az elején, és fel is háborodtam h az orvosom mindössze ennyit javasol, és úgy gondoltam vicc az egész. Eletem legjobb döntése volt h megis elmentem és kitartóan csinaltam, mert azóta teljesen tünetmentes vagyok, visszakaptam az eletem és a sportot is amiről úgy volt végleg le kell mondanom...szerintem mindenkinek elsőre a gyogytornat kellene kipróbálni (persze fontos h jo szakember legyen, mert volt akinek vicc volt a tudása...és meg is mondta előre)
2020. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Engem is elküldtek egy 10 alkalmas gyógytornára, mert ferde a gerincem, és sokat fáj a hátam. Nekem sajnos nem javult tőle. Időnként megcsinálom itthon a gyakorlatokat, a fájdalom olyankor csökken vagy átmenetileg megszűnik,de a ferdülés nem változott. :(
2020. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a térdemmel volt probléma (porcleválás, szalagszakadás) az orvosom azt mondta, hogy végleg mondjak le a versenysportról, ettől függetlenül elküldött gyógytornára.

A gyógytornászom és az orvosom is elmondta, hogy itt a teljes felépülés nem 2 hét lesz, (pedig csak egynapos műtétem volt, másnap járnom kellet már mankó nélkül) hanem 6-8 hónap.

Imádtam a sportot amit csinálok, ezért a tornán is odatettem magam és amit kaptam otthoni feladatnak, azt is volt hogy többször csináltam. (Persze ezt tudta a gyógytornász és mondta hogy 3 helyett, ha 5x csinálom, akkor nem baj, csak akkor ne erőltessem ha fáj)

Októbertől márciusig csináltam a tornát gyógytornásszal (hetente 1x mentem hozzá), magamtól áprilisig folytattam a tornát. A március végén lévő konzultáción, az orvosom is kijelentette hogy visszamehetek a versenysportra, mert a korom ellenére sokkal kitartóbban és pontosabban csináltam az összeállított gyógytornát és szép állapotban van térdem. (Mert hogy sokan el se mennek, otthon se csinálják, nem is érdekli őket a dolog)

Szerintem próbálj meg pozitívan állni hozzá, ne gondold azt hogy 2 hét után már minden jó lesz. Tedd oda magad, legyél precíz a torna során és otthon is legyél szorgalmas. Meg lesz a gyümölcse a belefektetett munkának.

2020. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem az sztk-ba mész hanem egyéni gyógytornára még jó is lehet.
2020. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótoknak!
2020. máj. 18. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!