Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaficam sérülés. Egy lépést...

Bokaficam sérülés. Egy lépést sem bírok megtenni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aggódom, hogy fogok tudni járni. 1 hete történt, lezakóztam a lépcsőről. Röntgen negatív. 8 nap fekvés, jegelés, polcolás, Flector krém. Járókerettel lavírozok egy lábbal ugrálva. 1-2x próbáltam ráállni, mert már nyugalmi helyzetben nem fáj, de a talpam, mintha ezernyi tű szúrkálná, hajlítani se tudtam, merev az egész, mintha elfelejtettem volna járni. Ma majdnem megint elestem, megbotlottam és a rossz lábamra támaszkodtam. Borzasztóan fájt. Nem is a bokám, hanem az ezernyi tűszúrás a talpamban és a lábszáram hátsó része a sarkam fölött. Az eléggé fájt egyébként a bokámmal egyetemben a lépcsős esésnél. Szerdán elvileg kapok bokarögzítőt, de most sem tudok egy lépést sem megtenni, akkor hogyan fogok tudni járni?

2014. nov. 3. 14:13
 1/1 anonim válasza:

2012 decemberében eltörtem a bokámat (hó alatt "megbújó" jégen magassarkú csizmában elcsúsztam és sajnos teljes súllyal a jobb bokámra estem). Mentő, kórház, röntgen, azonnal sebészeti beavatkozás, 2 csavar, 2 hét fekvőgipsz, 4 hét járógipsz, iszonyatos fájdalmak (a jegelés, polcolás se nagyon segített), ráadásul a 6 hét gipsz alatt naponta egy Fraxiparine injekció a véralvadás (vérrög) megelőzése érdekében. Kb. fél év múlva már fájdalom nélkül jártam, egy év múlva fájdalom nélkül futottam, viszont a mai napig fáj, ha magassarkú cipőt veszek fel. A mai napig nagypárnát rakok a jobb lábam alá, mert így sokkal kényelmesebb aludni. Sokszor van még mindig úgy, hogy ha reggel felkelek, az első pár lépésnél még érzem, hogy be van dagadva a bokám. Az időjárásra is eléggé érzékeny. Egy boka sosem lesz olyan mint volt, főleg egy törés esetén. Szóval én is megjártam a hadak útját.


Jobbulást és kitartást kívánok.


Egy 23 éves nő

2014. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!