Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 158/101-es vérnyomás nagyon...

A 158/101-es vérnyomás nagyon magas?

Figyelt kérdés
A pulzus 92. Nekem már 2-3 éve ilyen magas a vérnyomásom. Kaptam rá gyógyszert, de attól meg rosszabbul érzem magam, ezért nem mindig szedem. Gyakran nagyon erős feszítést érzek a halántékomon és a szemei is feszülnek gyakran.

2020. máj. 21. 00:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
34 éves férfi vagyok, az lemaradt.
2020. máj. 21. 00:09
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát eléggé magas nekem nyugalomi állapotban ilyen 72 szokott lenni. Kávé? Energia italt iszol?
2020. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha kaptál rá gyógyszert és nem használ, első körben az orvosnak meg kellene mondanod. Előtte legalább beutalt kardiológiára? Tudni az okát ennek? Hosszútávon amúgy szerintem tényleg életmódváltással lehet elérni a javulást, azon kívül, hogy ha gyógyszer is kell. A szokásos közhelyek, mozgás, sok folyadék.

Nekem amúgy évekig volt magas a vérnyomásom (volt, hogy 160 fölé is ment, habár a második érték max 90 körül volt), és a háziorvos kb az első mérés után, ami magasabb volt, fel akart írni nekem gyógyszert. Kiröhögtem... Elkezdtem szedni fokhagyma kapszulát, olajokat, figyeltem a napi vízivásra. És helyreraktam magam jobban lelkileg, nem folytottam el úgy az érzéseimet, mondandómat, mint korábban. Szóval ez akár alkati is lehet valamennyire.

2020. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomáscsökkentőnél ilyet nem lehet csinálni, hogy egyszer beveszed, egyszer nem...így csak kárt okozol saját magadnak....valószínűleg ezért is vannak panaszaid. A kezeletlen magas vérnyomás magas szemnyomást okozhat, ami nálad valószínűleg már fenn áll..Én bétablokkolót szedek, és az első 3 hétben minden bajom volt tőle. Nyilván, hiszen valamilyen úton módon beleszól a keringésbe, ami pedig mindenre hatással van. Ehhez a változáshoz pedig hozzá kell szoknia a szervezetnek. De nem is értem, hogy ennyi idősen, hogy lehet feltenni ilyen kérdést...
2020. máj. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,elég magas. 140/90-től már magas vérnyomásról beszélünk.

A gyógyszert szedned kellene rá.

Ki írta fel a gyógyszert? Háziorvos vagy kardiológus? Az Ha rosszul vagy a gyógyszertől lehet másik fajta kellene, szerintem menj vissza az orvosodhoz, mondd el, hogy rosszul vagy tőle, fel tud írni mást is valószínűleg.

Ha nem voltál kardiológián érdemes lenne elmenned, egy szakorvos döntsön már a kezelésedről, és ott tudnak csinálni 24 órás vérnyomásmérést is.

A kezeletlen magas vérnyomás a stroke kockázatát is növeli.

2020. máj. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom érték magas, ezért van a feszítő érzés, lehet másik gyógyszer kell, ha ez nem hat, hívd fel a háziorvosod, kérj időpontot.
2020. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes, nekem is magas szokott lenni, van hogy nyugalmi állapotban 170/110, az átlag nekem is 150/100 körül mozog. Ha ennél alacsonyabb a vérnyomásom, szédülök és rosszul vagyok. 28 éves és férfi vagyok. Nem iszom, nem cigizem, nem sózok őrült módjára, rendesen táplálkozom és senkitől sem örököltem. Szerintem vannak olyan emberek, akiknek alapból magasabb a vérnyomásuk.
2020. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen,az már elég magas ahhoz,hogy károsodást okozhasson a szív-és érrendszeredben.Ha nem jó a gyógyszer,konzultálj az orvossal,adjon mást.Én is szedek gyógyszert,nem kívánom a hátam közepére sem,de nem szabad kockázatatni.Ha "neadjisten" kapsz egy agyvérzést,jobban jársz,ha meghalsz.Ne játssz ezzel.
2020. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!


#7 Érdekes amit írsz, emrt nálam is pont gí van, hogy ha alacsonyabb lesz a gyógyszertől amit szedek(Concor 5mg+Coverex AS) olynakor kezdek szédülni és rosszul lenni és a levegő is nehezen jön olyankor.

Pont az a fura, hogy olyankor érzem jobban magam mikor ilyen magas és nem fordítva.

2020. máj. 23. 05:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Voltam kardiológusnál már többször is, nem is egynél, de nem változtatnak ezeken a gyógyszereken hiába mondom, hogy rosszul vagyok tőlük. Meg nyomatják határok nélkül ezeket a közkincsen futó gyomorsav csökkentő gyógyszereket nekem, amitől már szintén rosszul vagyok. Lassan már alig van gyomorsavam, az alap étkezések is gondot jelentenek, mert már alig tudok emészteni..
2020. máj. 23. 05:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!