Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a derekam? Hogyan...

Mitől fáj a derekam? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Napok óta fáj a hátam alsó része, a derekam/csípőm környékén. Egész nap fekszek, járni rendesen nem tudok, mert kicsavarodikna testem.

A bal oldala van rosszabb állapotban, jobb oldalra el tudok fordulni, de balra nem.


Elképzelhetőnek tartom, hogy tenisz közben léptem rosszul, mert ott éreztem valamit a hátamnál, de csak 3 nappal később, reggelre lett ilyen és most tart a 4. napja.


Mi lehet ez? Lumbágó? A vádlim nem fáj, fekvő pozícióban sem érzem, de pl. tüsszentésnél, mozgolódásnál folyamatosan belenyilal.

És hogyan kezeljem? Jelenleg rantudil fortét, myflexint szedek rá, amikor nagyon rossz, akkor flector port is kénytelen vagyok inni, illetve van itthon gyógyszertárból kapott lidokainos krém, azzal kenegetem.


Azért is furcsa, mert második nap jobb volt, tegnap meg már ki tudtam egyenesedni is, azt hittem mára teljesen elmúlik, erre mára ugyanolyan rossz, mint első nap. Semennyire nem tudom terhelni. Orvoshoz menni nem tudok, mert muszáj vagyok vizsgára készülni.



2020. máj. 22. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a flector tapaszt.

Épp egy bordaközi idegbecsípődés közepén vagyok, és baromira bevált.

Azért a felkészülés mellett szakíts egy órát a házidokira, első körben úgyis tovább fog küldeni reumatológiára, és esetleg tud adni valamilyen hatékonyabb fájdalomcsillapítót.

Ha folyamatosan fájsz, a vizsgára sem tudsz készülni.

Tehát házidoki, és addig is flector tapasz.

2020. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fekvés közben nem fáj, így kénytelen vagyok egész nap feküdni és készülni :D még várok pár napot, ha nem javul, akkor hétfőn, kedden elmegyek.
2020. máj. 22. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom önmagamat.

"Próbáld ki a flector tapaszt.

Épp egy bordaközi idegbecsípődés közepén vagyok, és baromira bevált."

2020. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap hozatok a gyógyszertárból.
2020. máj. 22. 20:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!