Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerinted lesz-e második...

Szerinted lesz-e második hullám, vagy eltűnik a koronavírus a korlátozások feloldásával?

Figyelt kérdés
Nem vitázni akarok és "nem lehet tudni" válaszokat kapni. Mert biztos mindenki gondol valamit. Én személy szerint örülök most, hogy visszamehetek dolgozni, gyerekek majd mehetnek normálisan iskolába (ha minden igaz?) és nem kell itthon gubbasztanunk mind. De valamiért azt sejtem, hogy ha így elindult mindenki, előbb-utóbb itt még lehet probléma sajnos. Karantén, megint nem lesz munka, stb. Nem vagyok negatív, egyáltalán nem félek, a vírustól nem. De attól igen, hogy megint előállhat egy ilyen helyzet, ősszel vagy télen. De akár hamarabb is. Nem vitát akarok indítani, nem akarom hogy veszekedjünk egymással. De olyan sokan vagyunk, sokféle véleményekkel, mindenki hisz valamit, gondol valamit. Te például mit? El fog ez az egész múlni mostmár, lecseng a vártnál hamarabb? Vagy tényleg lesz itt még bonyodalom? Majd érdekes lesz, ha visszaolvassuk egy év múlva ezt (akkora remélem már véget ér az egész:)), és meglátjuk melyik válaszok tűntek helyesnek.

2020. máj. 30. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz, de már annyira rutinosak leszünk mind egyéni, mind cégszinten, hogy nem fog ekkora traumát okozni.
2020. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesz, mivel a vírusok nem tűnnek csak úgy el. Vagy mindenki átesik rajtuk és immunis lesz, vagy kifejlesztik a vakcinát. Jelenleg még egyik sem történt meg. Kb ez a lényeg.
2020. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
42%
Szerintem nem lesz. Többen haltak meg influenzában mint koronában úgy hogy a korlátozások miatt influenzában sem haltak meg annyian mint amúgy szoktak. Ez nagyon túl van lihegve, és szerintem már inkább kötődnek ehhez a kérdéshez érdekek, mint személyek egészségének védelme :(
2020. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én attól félek, hogy lesz és akkor már nem lesznek korlátozasok hanem valós veszély mellett kell majd munkába járni és a maszk lesz az egyetlen ami némi védelmet adhat. Azt meg már ott sem hordja mindenki ahol közelező lenne. :(

Én jól éreztem magam a home office alatt. Az utóbbi éveim legboldoglabb legnyugodtabn időszaka volt

Szivesen megismételném. De tizezres beteg szám felett nagyon nem értekelnem a megszokott életet.

2020. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Folyt amúgy szerintem itt az lesz a kulcs hogy mennyire nyktjak meg a hatarokat. Mert ha elkezdenek utazgatni az emberek akor szerintem könnyen elszbadulhat a pokol. :( Nem értem aki csak nyaralgatni akar miert nem birja ki az idei suezont belföldön. Annyi szép hely van hazankban is
2020. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

50% az esély rá, hogy lesz második hullám, amikor az influenza szezon is megjelenik, így az influenzásra is rámondhatják, hogy koronás, mert a tünetek többsége megegyezik, meg valószínüleg nem fog csak úgy eltűnni, ha ez tényleg igaz, akkor meg van rá az esély, hogy enyhébb lesz, hiszen ismerjük az alapvető védekezési szabályokat.

De az is lehet, hogy egyáltalán nem lesz 2. hullám, ha a SARS és a MERS vírusokat nézzük, amelyek egy évben jelentek meg, fertőztek, majd eltűntek, a covid, pedig a SARS vírus "rokona".

2020. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az is kérdés, hogy mit tekintünk hullámnak. mert lehet hogy lesz egy jelentéktelen % növekedés ami hullám ugyan, de szinte észlelhetetlenek a hatások, és valós veszélyt sem jelent. statisztikailag ott van, és látható görbe, de a gazdasági deficit és a kockázat aránya nem ér meg újabb készültséget, komoly intézkedéseket. ez is egy forgatókörnyvetőforgó.
2020. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!