Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Általában meddig tart a rüh?...

Általában meddig tart a rüh? Egyik haverom nem éppen szólt hogy rühes így megfertőzött vele

Figyelt kérdés
Már egy hete mindennap porszívózzuk a lakást, ágyat stb mindent, utána ecettel fújjuk át az ágyat és hipoval takarítunk mindent vagy ecet + hipo kombóval, a ruhák 60 - 90 fokon vannak mosva a mosógép szinte egy hete megsem állt minden ki lett mosva még a cipőink is, kaptunk rüh elleni krémet, (az egész család a fertőzés miatt) mennyi idő alatt lehet teljesen eltűntetni a rühet a lakásból, mennyi idő alatt döglenek meg?

#takarítás #rüh #rühesség #fertőzés ☣ #Mosógép, mosás #Ecet + hipo + fertőtlenítőszerek
2020. jún. 2. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Rüh esetén a matracot ki szokás rakni a lakásból hetekre (igazából az elégetését szokták javasolni), és a szó legszorosabb értelmében mindent magas hőmérsékleten kimosni, ami rendben van, azt zacskózni, hogy ne fertőződjön vissza. Mindjárt keresek egy leírási.
2020. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Parancsolj: [link]
2020. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-4 napig kellene az ágy nélkül kibírni, annyi idő alatt éhen halnak. Költözzetek ki a kertbe pár napra (sátorba pl.) ha megtehetitek.
2020. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden amivel érintkezhettetek, azt át kell mosni magas hőfokon, s kenegetni magatokat.

Én mikor elkaptam Novascabin-nal kenegettem magam. A lényeg, hogy MINDEN zeg-zugodat be kell kenned. a legaprobb hajlatokban is, A-tól Z-ig.


Egyébként vagy néhány napig maradnak életben gazdatest nélkül, maximum 1 hétig.

2020. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Nekem a malackáim voltak rühesek. Nem csinaltam ekkora cirkusztm ők kaptak szurit pár hetig én mwg keuet mostam éa gyakrabbam csereltem az almukat. Nem kaptam el. A kolléganőm aki igen kapott valami fürdeshez hasznalatos lötyit meg.egy krémet. Elmúlt pár hét alatt. Nem csinalt ekkora mizériát
2020. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ajánlom Novák Hunor fent linkelt cikkét, illetve ezt:

[link]

Olvasd el a betegtájékoztatót az alkalmazásáról. Ha nem használ úgy sem, keress fel egy bőrgyógyászt.

Mivel lassan 4 hónapos a kérdés, a kommentem a hasonló problémával küzdőknek szól.

Remélem, a kérdező problémája már megoldódott.

2020. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attila_72 ***** válasza:
0%

5-ös.

Szerintem a rüh faj specifikus. Legalábbis az állatorvos azt mondta hogy nem veszélyes rám. A cicám volt rühes párzási időszak után.

2020. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!