Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel tesztelik, hogy ki...

Mivel tesztelik, hogy ki koronavírusos és ki nem? Olyan nincs, aki elkapta, de nem megy orvoshoz, mert nem érdekli és megfertőz másokat?

Figyelt kérdés

2020. márc. 19. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Olyan nincs?


Magyarországon kb 80% nem mer/nem akar/ nem tud orvoshoz és kórházba menni.


Csak azokat tesztelik akik bemennek a kórházba általában súlyos tünetekkel.


Pl innen az oldalról valaki írta : 40 fokhoz közelítő láz, légzési nehézség, köhögés... és korábban a háziorvos azt mondta hívja a zöld számot. azok meg azt hogy maradjon otthon.


Itt tartunk kb... gondolom már annyi eset van hogy régesrég nincs ágy, csak aki a halálán van.

2020. márc. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Tesztelni csak akkor tesztelnek ha komolyabban kijönnek a tünetek, tehát orvosi segítség kell(pl nem kapsz levegőt).

Aki elkapta, az vagy nem érzi meg annyira tehát pl észre se veszi, vagy influenzának érzi(enyhe tünetek) vagy 40-fokos láz, légzési gondok stb.



Na mármost ha valaki nem érzi,akkor nem érzi elmegy dolgozni, kihordja lábon oszt szotyi ahogy mondani szokták.


Ha beteg influenzásnak érzi magát nembiztos hogy elmegy dokihoz, de pl lázasan nem valószínű hogy elkezd rohangálni, a láz elég sz-á-r dolog.


A harmadik eset ha baja van akkor elmegy kórházba/dokihoz, vagy hív mentőt, ez a típusú beteg biztos nem rohangászik csak úgy, mert egyáltalán nem tud.



A 3.-ból elenyészően kevesen vannak, és leginkább öregek meg akik egyéb betegek, igazából pont az a réteg aki már nem fog dolgozni a büdös életben, ha beteg, ha halott, ha él.


Egyébként az első kettő eset amiből sok van, nagy részük munkaképes nincsen baja, kb mint egy influenzás.



Igazából ezért érthetetlen ez a felhajtás, meg az hogy hogyan képesek ennyire hibásan intézkedni, ha az ÖSSZES öreget kötelező karanténba vágnák, illetve azokat akiknek egyéb baja van szintén, legalábbis addig míg ez tart. Nem lenne gond, a gazdaság pörögne, halott/komoly beteg alig lenne, az egészségügy nem omlana össze, minden szépen menne a maga útján.Nyilván kisebb megszorításokkal, például a rendezvények koncertek meg nem tartásával, nyilván az sem esik jól de hát na.


Ehelyett tudod kérdező mi van? Gyakorlatilag, a gazdaság, szépen térdre rogy,egyik cég a másik után csődöl be, nem csak kicsik, 1-2 millióan lesznek munkanélküliek,mikor elfogyogat az emberek pénze aztán szépen mint a legutóbbi válság során megindul az öngyilkos hullám, akik meg nem ölik meg magukat, éhezhetnek vagy éppen mehetnek hajléktalannak.Lényegében most majd szenvedünk azok miatt az öregek miatt, akik a leginkább köpnek erre az egész dologra, azzal a mondattal hogy nekik már úgyis mindegy, gyakorlatilag vicc ez az egész, gyakorlatilag ha a sok idióta a p-itcsáján maradna(főleg ha már úgyis mindegy), nem kapná el ezt a sz-á-rt, nem lenne komoly lefolyású eset csak 1-2,mehetne minden ahogy szokott menni, nem kellene aggódni a szükségállapot miatti kvázi világvége miatt.

2020. márc. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Téves amit írsz... de majd meglátod.


Amit enyhe esetnek írtok, abba beletartozik az is ami korházba juttat.


USA-ban ijesztően sok fiatal kerül kórházba. Túkélik de palliatíb terápiára szorulnak.


Tehát a 40 fok, nehézlégzés kórházi kezelés...az benne van a "mild condition"-ben kb.


USA-ban 40% 20-54 éves a kórházakban.


[link]


Ez egyezik az olasz adatokkal, ott is egyre ijesztőbb mennyiségű fiatal és középkorú szorul kórházi kezelésre.

2020. márc. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Tehát orbitális baromság és tévhit azt gondolni, hogy én fiatal vagyok, megúszom egy náthával.


Nagyon komoly eséllyel kerülhet bárki kórházba több hétre ezzel a szarral.

2020. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem téves! Nézd,az hogy valaki fiatal koránt sem jelenti azt hogy egészséges,lényegében legtöbbször már pedig csak az jut ki hogy fiatal vagy teszem azt öreg, az hogy az adott beteg teszem azt asztmás,angolkóros vagy a fene tudja milyen baja van nem igazán, mondjuk ha beteg lennék, elkapnám ezt a genyót én se hagynám hogy csak úgy leközöljék hogy milyen egyéb alapbetegségem van...


Ezért írtam is hogy aki öreg/ illetve egyéb betegsége van őket kéne karanténozni, ugye ez elvileg menne, lévén mindenkinek van "kartonja" jobb esetben.


A 40-fokos láz meg a nehézlégzés nálam egy átlag influenzánál alap, legtöbbször iratok ki gyógyszert és itthon kifekszem/kialszom kb 2-3 nap alatt,nem kell semmilyen egyéb orvosi segítség, de úgy egyébként ezzel a környezetemben mindenki így van.


Hmm Olasz-és USA mint példa, egyik sem arról híres hogy a fiatal korosztály egészséges volna,sőt leginkább az ellentettje, mondhatjuk ha országos szinten nézzük a három országot ugye (Magyarország a 3.) Mi mondhatni makk egészségesek vagyunk, és amiket eszünk az lényegében az amcsi-kajákhoz képest maga a megtestesült egészség. Viccesen hangzik de kb ez a helyzet.



Nem akarok vitatkozni, majd meglátjuk vagy inkább meglátod.

2020. márc. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Aha... a magyar az egyik leghitványabb EÜ állapotban lévő nép.Már a fiatalok is borzasztó állapotban vannak. A középkorúaknál aratnak a civilizációs betegségek.


...

Egy biztos: mert egészséges, életerős fiatal NEM garancia rá hogy enyhe panaszokkal megússza! Lehet nem hal bele nagy eséllyel... de ugyan úgy földhöz bachatja.


Kb 10-20x akkora a kórházban ápoltak száma mint egy sima influenzánál.


Épp ezért kell a fiatalabbaknak is vigyázni.

2020. márc. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Mekkora baromság! Sima koronavírus ez is mint bármely ami ilyenkor tavasszal meghűlést okoz. 2003-ban benne voltam akkor nem foglalkoztak semmit vele és annak 30 százalékos volt a halálozása és dolgozni is tudtam vele.
2020. márc. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

#7, Ember, te barlangban laksz? 😃


Gondolom nem hallottál a SARS-ról és a MERS-ről...

2020. márc. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarom én se elbagatellizálni, de az olaszok mist arra jutottak, hogy 40 év alatt csak olyan halt bele, akinek volt más alapbetegsége. [link]

És veleszületett szívhibája, cukorbetegsége nagyon sok fiatalembernek van. Amíg pedig van szabad kapacitás, a triage sem olyan szigorúan működik, akit lehet, bent tartanak. Itthon is most kezdenek átállni arra, hogy akinek nem muszáj, maradjon otthon.

De nyilván nem egyszerű ügy, majd csak a végén, az adatok alapos elemzése után lehet pontos statisztikát nézni.

2020. márc. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Rengeteg olyan van, aki elkapta, de nem megy orvoshoz, mert nincsenek súlyos tünetei. Őszintén, én 32 éves vagyok, ha most köhögnék, és lenne egy 38-39 fok közötti lázam, innám a nyákoldót, bevennék lázcsillapítót, és szépen ülnék a seggemen itthon. Akár korona, akár nem. Amúgy is ülök, nem megyünk sehova. Két kisgyerekem van, akiket ugye 99%, hogy már amúgy is megfertőztem, ha én beteg vagyok, mivel 0-24 együtt vagyunk. Az egyik még szopik. Francnak se hiányzik, hogy kórházi karanténba kerüljek mellőlük két hétre, amikor egy szimpla influenzaként jelentkeznek nálam a tünetek. Csak akkor mennék dokihoz, ha annyira szar állapotban lennék, amihez már kevés az otthoni fekvés.
2020. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!