Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek alapján tudnátok mondani...

Ezek alapján tudnátok mondani valami hasznosat? Esetleg milyen orvoshoz forduljak még? 17,fiú

Figyelt kérdés
Közel 1 éve járkálok orvoshoz hasi fájdalommal. Kb a csípőcsont felett kicsit befelé a köldök irányába, tehát nem közvetlenül a csípőcsont felett mindkét oldal van egy dudorka, duzzanat. Számos vizsgálaton voltam már. A belső szerveim rendben vannak. Voltam hasi UH vizsgálaton, ami nem mutatott ki semmi elváltozást, teljesen rendben volt. Vérvételen is voltam már nem egyszer. Volt hasi CT vizsgálatom, ami szintén negativ lett. Egy sebész alaposan megvizsgált sérv(a dudor miatt), illetve vakbélgyulladás gyanújával, mindkettőt kizárta. Illetve a sérvre azt mondta ahol nekem fáj ott nem is lehet sérv. Voltam reumatológiának, onnan elküldtek egy gerinc MR-re azt feltételezve, hogy a gerincről sugárzik ki a hasamba a fájdalom, de ez a vizsgálatot sem mutatott ki semmi kézzelfoghatót, vagyis rendben van a gerincem is. Edzeni(kondizni) már nem is tudok emiatt, hiszen ha edzem akkor fáj azon a két ponton. A fájdalom feszítő, olykor szúró jellegű. Előfordul, hogy a fájdalom egy kis időre 0,5-1 órára kimúlik és akkor egyáltalán nem vagy alig fáj, viszont van amikor szinte elviselhetetlenül. Továbba kisugárzik más helyekre is a fájdalom, a combjaimba, a herékbe, olykor a mellkasom is fájdogál. Terhelésre nem jól reagál, ahogy mondtam utána nagyon, sokkal jobban szokott fájni mint egyébként. A heréimet is megnézte egy urulógus azokkal nem volt gond, illetve megultrahangozott és aszerint vesekövem sincs. Tehát elég biztosan állíthatom, hogy se nem sérv( egyébként nem is igazán produkálom annak a tüneteit ahogy olvastam),nem vesekő, nem a gerincről sugárzik ki. Akkor vajon mi lehet? Ne 1 szavas válaszokat légyszi😐

2020. jún. 10. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterologusnál jártál már? Lehet a beleiddel van probléma. Egy ismerősömnek évekig fájt a hasa mire kiderült az oka, crohn-betegség. Annyi bélrendszeri betegség létezik, keress fel egy szakorvost.
2020. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg a háziorvosoddal megbeszélhetnéd hogy adjon beutalókat egy teljes kivizsgáláshoz.

Amúgy nem nőttél véletlenül az utóbbi időben hirtelen és sokat?

2020. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!