Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erre jó lehet a széntabletta?

Erre jó lehet a széntabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Három napja megy picit a hasam, valamint irtó sok levegő jön belőlem (ami mellesleg elég szagos).

Az a fura hogy olyan sokszor nem kell mennem, napi kétszer megyek ki kb. de akkor lágy ami kijön.


Ismerősöm, akinek sok emésztési problémával meggyűlt már a baja, tanácsolta az aktív szenet. Elmondása szerint ha vírus/baktérium van a szervezetben azt megköti, hatástalanítja és segít kiadni. Vélemények?



2020. jún. 11. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van, a székleted nem lesz szilárdabb tőle de segít kiüríteni belőled a gond okozóját. Amennyiben 1-2 nap múltán sem szűnik a panasz menj orvoshoz
2020. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb megoldás a háziorvos felkeresése. Az aktív szén a kórokozókat nem fogja eltávolítani, de a hasmenésben segíthet. Ha fertőzésed van, arra antibiotikum kell (ha baktérium, ha vírus, az öt nap alatt el kell múljon magától). Ettél valami rosszat? Az étkezéseden is sok múlik, próbálj meg a szervezetednek kevésbé megterhelő ételeket fogyasztani, a rostok is fontosak (zöldségek, gabonák), kerüld a tejtermékeket.
2020. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát ma már mindenképp jobb mint tegnap. Tegnap háromszor wc-ztem, ma egyszer mentem reggel.

Második, én úgy tudom csak a vírus múlik el magától 5 napon belül, baktérium nem, azért kell rá a boitikum

2020. jún. 11. 17:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaa vagy lehet úgy értetted, hogy az antibiotikummal kell elmúljon?:D lehet félreértettem
2020. jún. 11. 17:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom mi olyat ehettem volna.. tegnap pirítósoztam, krumpli, rizs, kevés leveske, egy kis alma
2020. jún. 11. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy értettem baktériumra antibiotikum, a vírus pedig magától elmúlik.
2020. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És szerintetek az normális hasmenés esetén, hogy szagos a bélgáz?
2020. jún. 11. 18:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni de úgy tűnik hatott az aktív szén!:D

Napok óta meglett az első normálisabb székletem, feldolgozott állapotban. Tartom a diétát holnap is és a sok folyadékot, köszi nektek srácok!

2020. jún. 12. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!