Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek 5 pszichés betegség...

Mit tegyek 5 pszichés betegség gyógyításában gyógyszerek nélkül esetleg?

Figyelt kérdés

Szép napot! Tóth Bertold vagyok (Berti), 17 éves vagyok… Viszont sajnos életem nem a legszebb múlttal rendelkezik. Sajnos 4 pszichés betegségben szenvedek: Pánikbetegség, kényszerbetegség, szorongásos depresszió és emetofóbia. Valószínű, hogy az emetofóbiába betegedtem bele teljesen és februárban kezdődött minden amikor 2 hétig rosszul voltam, előtte mindvégig rendesen ettem és ittam, de mostanra annyira rosszabbodott a helyzet, hogy 4 fal közé vagyok sajnos szorulva és 4 nap rendben vagyok utána meg rosszul és nehezen tudok enni, folyamatosan hányingerem van vagy a fejem fáj vagy esetleg fájnak az izületeim akár a vállam lezsibbad és legyengült vagyok. Kimenni nem tudok levegőre se sokszor, ha kimegyek folyton 2 liter üveges víz fejében és B6 gyógyszerrel a rosszul lét elkerülése végett… Alkoholt nem ittam február óta. Sajnos voltam pszichológusnál és pszichiátrián ahogyan antidepresszánst is szedtem de nem tudok ezekkel egyszerűen élni, együtt lenni az egésszel és egyáltalán nem segítenek rajtam… Sokszor a rosszul lét már elviselhetetlen és depresszióba esek, hogy nem tudok szórakozni vagy kikapcsolódni a barátokkal és többiek.Valami tippje van valakinek? 😐


Ui.: A gyógyszereket próbáltam szedni, de a mellékhatások nem hatnak jól rám, ha meg hányingerem van az már a halálom és minden tünetegyüttes ha valamikor kezdődik bele tudok egyszerűen halni...



#lelki megbetegedés
2020. jún. 12. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Megfogok gyógyulni?
Nem fogok meggyógyulni?
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy masik pszichologust, aki nem a gyogyszerekben hisz. Vagy a neten is van ilyen lelki segely chat. Sokszor az is segit hogy elmondod.
2020. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy orvoshoz sajnos nem tudok kimenni illetve egyáltalán sehova, mert be vagyok szűkülve, és csak rosszul leszek ha valahova mennem is kell sajnos. :( 4 nap jól vagyok 4 nap rosszul vagyok és ez van 4 hónapja.


És szeretnék bulizni végre, szórakozni és kikapcsolódni, dolgozni ezek helyett és végre azt tenni amit szeretnék és nagymamámmal akivel élek segíteni, nem lehúzni... Mert ő dolgozik helyettem én meg nem tudok ennyire le lettem korlátozódva. :(

2020. jún. 12. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon fiatal vagy, simán meg fogsz gyógyulni. Ezt neked is akarnod kell nagyon! Szépen, össze szedetten leírtad a problémáidat, semmi baj nincs veled. Valahol kezdődött ez az egész, na azt kéne felgöngyölíteni, hogy mikor, és mi volt az a dolog, trauma, történés ami nálad elindította ezt a pszichés problémákat. Mert ezek nem csak úgy "lettek" hanem volt kiváltó ok. Azt kell megkeresni. Apró lépésekkel szépen lehet előre haladni, ki lehet ebből jönni. Nem egyszerű, az biztos. Sajnos, sokan vannak így mint te, nem vagy egyedül. Pszichiáter kell mindenképp, és pszichoterápiás foglalkozás. Barátaid vannak? Szüleiddel milyen a kapcsolat?
2020. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg olyan gyógyszert keresni, ami hatásos és kevés a mellékhatás.

Azt tudnod kell, hogy gyógyszerszedésnél sajnos kényszerszerű, hogy az elején rosszabbul vagy.

2020. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát valószínű az ok, hogy az emetofóbia hozta ki ezeket a tüneteket... És lettem ennyire pszichésen labilis, sokszor ideg összeroppanásom van és volt egy punk időszakom illetve családi kapcsolatom kevés, mivel nagymamám nevel lassan 13 éve. Nővérem mindig vert amikor gyerek voltam meg ordibált velem... Apám nincs, születésem óta börtönben van kiváltó ok miatt, illetve anyám egy nagyobb problémákba szenved.


Amiket leírtam... Nagy a valószínűsége, hogy az emetofóbia (hányástól való félelem) hozta ki. Sajnos gyógyszerrel egyáltalán nem tudok élni egyáltalán. C-Peptid Sprayt mondták sokan és én is utána néztem, viszont nem tudom mennyibe kerül és hol szerezhetném be. A másik baj, hogy nem gondolok már ezekre vissza és testileg megszállt az egész. Sehova nem tudok menni és semmit nem tudok tenni vele... Enni csak kekszet eszek és 1 hét alatt ha 3 1kg keksz zacskó van a fiókomban és normális rendes ételt nem eszek. És már elegem van.


Visszatérve attól félek, hogy gyomorfekély vagy esetleg Irritábilis bélszindróma. A pszichiáteremmel hétfőn beszélek ha minden igaz. Kíváncsi vagyok ő mit mond mert csak ennyit írt 3 nappal ezelőtt:


"Az irritábilis bélszindrómának nincs műtéti megoldása, a gyulladásos bélszindróma, amit műtenek meg nem pszichés. A sok stressz vezethet gyomorfekélyhez, de nem valószínű, hogy 17 évesen ez bekövetkezett volna."

2020. jún. 12. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Leszögezem, hogy nem fog tetszeni a válaszom, viszont segítő szándékú. Tudom, hogy mit beszélek, tanultam pszichológiát. Ha kapnál egy jó kis hányós vírust, és hánynál 4x-5x, utána minden pszichés bajod elmúlna. Ez meg hogy lehet? Úgy, hogy rájönnél, hogy nem haltál bele a hányásba, sőt még jobban is lennél tőle, mivel gyomorrontás, vírus, mérgezés esetén kifejezetten életmentő biológiai reflex. Elmúlna a szorongásod, és elkezdhetnél normálisan élni.

Továbbá, amin elmélkedjél el: Az élet túl rövid, hogy képzelt betegségekre pocsékold el a drága idődet. Majd lesznek valódi betegségek is, és azokból is fel kell épülni. A képzelt betegségekre, ilyen-olyan fóbiákra nincs idő. Lépj túl ezeken, és kezdj el élni. Ha elvacakolod vele az életedet, akkor idősebb korodban nagyon bánni fogod. Hajrá és jobbulást!

2020. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont most az történt, hogy hajnalba elkezdett szúrni a szívem (mintha rosszul vettem volna a levegőt) és egész hajnalba szúr, helyesbítek 1 órán át és elaludtam, utána még alvásnál is szúrt amire egyszer felkeltem. Majd elmúlt és felkeltem ismét délután 1-kor viszont rá 1-2 órára megint elkezdett szúrni erősen és levegőt veszek fáj, viszont ha kifújom erősen beszúr és nagyon rossz, próbáltam nyújtózkodni és nem segít. Olyan mintha zsibbadna a bal karom mellé társulva ahogy a szívem is. Ez mondjuk mi lehet?
2020. jún. 13. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!