Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki betegségek gyógyítása/en...

Lelki betegségek gyógyítása/enyhítése otthon lehetséges? Több lenn

Figyelt kérdés

Faluban lakom, itt nagy az előítélet a depresszió és egyéb lelki betegségek, valamint a pszichológushoz járással szemben. Nekem is van valamim, online töltöttem ki teszteket, ott adhd-s figyelemzavar jött ki, de aztán kitudja... Valamint depresszióm is lehet, mert házból nem nagyon megyek ki, embereket kerülöm ha tehetem, mindig levert vagyok, szorongok stb.

A fentiek miatt is kérdezném tőletek, hogy lehetséges e az ilyen "betegségeket" otthon kezelni? pszichológus és gyógyszerek nélkül?



2019. dec. 28. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az enyhét lehet, a közepeset, súlyosat már nem. Első lépésként azt kell eldönteni, hogy a falu véleménye, vagy a saját egészséged, közérzeted a fontosabb. Én mondjuk magasról leszarnám az emberek véleményét. De én nem te vagyok. És még annyi, hogy nagy valószínűséggel a faludban lévő munkanélküli és/vagy alkoholista emberek is mind depressziósak.
2019. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És a betegségeden, ha tényleg van, a falu és a buta előítéleteik csak rontanak.
2019. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A youtube-on hallgass pozitív negerősítéseket. Ajánlom Szabó Péter előadásait.
2019. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az online tesztek nem igazán megbízhatóak. Ha rosszul érzed magad nyugodtan menj el pszichológushoz, valszeg senki nem fog tudni róla, ha nem mondod el. Ha meg mégis bunkók lesznek veled miatta, nos, az egy nagyon jó ok a mielőbbi költözésre.
2019. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Én depressziós voltam és nekem Isten segített kimászni a gödörből miután elkezdtem imádkozni, azóta hála a jó égnek minden jobb lett.

De a hobbi, munka és mozgás is nagyon fontos. Ne hanyagold el, legyen ami leköti a figyelmedet. Nálam ezek voltak a gyógyírek, de pszichológus is sokat segíthet. Valamint menj orvoshoz is, néhány nem látható betegségnek vannak lelki tünetei is.


Itt egy motiváló videó, ami szerintem segíthet:

[link]

2019. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó: tehát te a placebo-hatásra biztad magad... Mondjuk ez nekem is jó lenne, elhinni hogy meggyógyultam aztán mégse...
2019. dec. 29. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!