Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székletvizsgálat?

Székletvizsgálat?

Figyelt kérdés

Üdv!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok egyben. Egy, valaki azt mondta nekem, hogy ha most mész hasmenéses tünetekkel orvoshoz, kötelező a széklettenyésztés a koronára való tekintettel. Ez tényleg így van, vagy tünetfüggő?


Kettő, közel egy hete tart ez a helyzet nálam, de minden más tünet negatív. Tehát ez az egyedüli panaszom. Ilyenkor antibiotikummal próbálkoznak először, vagy egyből székletvizsgálat kell? Vagy az nagyon elhúzódó panasz esetén indokolt?


Kösz a válaszokat!



2020. jún. 14. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Első körben antibiotikum, ha nem változik a helyzet akkor tenyésztés.

Arra azért van szükség, mert ha baci okozza, akkor azt is tesztelik, hogy mire reagál, mert akkor nem mindegy hogy milyen antibiotikumot kapsz.

2020. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon nagyon remélem, hogy semmi komoly nem lesz! És megúszom antibiotikummal.

vírusra gyanakodtam először, de gyanús hogy akkor a család is kapott volna már ebből. Nekik semmi bajuk. És a vírus rajtam átfut ilyen 4 nap alatt max. Sosem volt még ilyenem.

2020. jún. 14. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Mikor nekem volt hasmenéses ájulós panaszom hetekig és a bakterológiara küldtek nem adtak antibiotikimot hanem szekletvizsgálatot csinaltak. Mivel vírus vagy gomba is okozhatja a tünetet azon meg nem segít az antibiotikum. Akkor még nem volt koronavírus. De a szekletvizsgálaton ne aggódj. Kicsit undi hogy mintát kell venned a kakadból de megfelelő eszközöket adnak hozzá. Zarható kannállal ellátott tégelyek. Leadod pár nap és megvan az eredmény. Nem a világ vége. Nem adnak azonnal antibiotikumot legalabbis normális orvos nem töm vele feleslegesen.
2020. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3mas fuu szegény sajnálom ilyenen mentél keresztül. Annyira kiszáradtál hogy elájultál? Mi okozta neked végül vírus vagy bakteriális volt?
2020. jún. 14. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem száradtam ki. A betegségtől ájultam el. Nem derült ki semmi. Nem tartottak bent. Azt mondták vagy valami vírus volt de azt nem viszgaljak mert túl sok van belőle vagy a probios nevű antibiotikumtól volt mert azt szedtem előtte. Az utóbbi gyanús mert később is próbálkoztam vele és megint jöttek ki a tünetek. Csak akkor abbahagytam pár nap után és megusztam enyhébb tünetekkel.
2020. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem antibiotikumot akaram írni hanem

Probiotikumot. Tudom hihetetlenül hangzik de azt mondtak a szent laszlóban hogy a probiotikumok csak a gyártó pénztárcáját növelik nem jók semmire sőt valamelyik még árthat is ha neked mas a bélflórád ősszetétele. Ha probiotikumot akarok egyek joghurtot vagy savanyúkáposztát.

2020. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huu bakker lehet allergiás voltál az összetevőjére! Valószínű attól lett ájulásod is. Szegény.. Igen végső soron ezek is bacik és ki tudja lehet valaki rosszul reagál. Legalább egy széklettenyészetet csinálhattak volna neked, hogy mi okozta. Meddig voltak a tüneteid, vagy hirtelen jelentkezett a rosszullét?
2020. jún. 15. 20:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja írtad csináltak semmi
2020. jún. 15. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb 3 hét. Nem egyre rosszabbul lettem.
2020. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!