Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet kérni az orvostól...

Lehet kérni az orvostól székletvizsgálatot? Meg kell indokolni?

Figyelt kérdés

Igazából a magam megnyugtatására kérném. Olvastam, hogy rossz közérzet, ingerültség, alvási zavarok, kimerültség gyanút kelthet a féregfertőzésre. Csak ezek miatt kérném. Kérhetem? Vagy szerintetek ezek nem adnak okot rá, hogy aggódjam emiatt? Nem ettem mosatlan dolgokat, szóval elvileg nem lehet.

Kérjem? Mit gondoltok?


2016. nov. 17. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Háziorvos rendelhet el ilyen vizsgálatot, de vannak bizonyos mikrobiológiai vizsgálatok amikért fizetni kell.

Lehet ez is közéjük tartozik. Majd a doki megmondja

2016. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamo77db ***** válasza:
60%
Nézesd meg. Nem fáj. Nekem 3 hónapig ment a hasam, míg csináltak egy széklettenyésztést. Találtak benne valamit, kaptam rá gyógyszert és elmúlt 1 hét alatt. Nekem nem féreg volt, hanem valami vírus.
2016. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell indokolni, mert nem étterembe mész leadni a rendelésed, hanem orvoshoz mész vizsgálatra. Ettől függetlenül nyugodtan megmondhatod, hogy ezek a tüneteid és megnyugodnál, ha csináltatna egy székletvizsgálatot. (Férges egyébként nem csak mosatlan ételtől lehet az ember).
2016. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"rossz közérzet, ingerültség, alvási zavarok, kimerültség"


Ezeket a tüneteket gyakorlatilag BÁRMI okozhatja, és a féregfertőzés a legvalószínűtlenebb.

2016. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb. minden 5. ember ilyen tünetekkel rendelkezik Magyarországon. Nekem is szokott rossz lenni a közérzetem, én sem tudok sokszor aludni, ki vagy merülve. Nemes egyszerűséggel dolgozom, egy csomó munkám van, állandóan le vagyok terhelve, aztán hazajövök, még itthon is házimunka, család, gyerek.

És nem, nem fertőzésem van, csak szimplán el vagyok fáradva és ki vagyok merülve.

Valószínűbb, hogy a tüneteidet stressz okozza, munkahelyi, vagy családi problémák, vagy éppen vitaminhiányod van.

Ha bélférged lenne, akkor más tüneteid is lennének, ami az emésztéssel, széklettel összefüggésben lenne. És ha olyan tüneteid lennének, akkor rendelne el a háziorvos ilyen jellegű vizsgálatot. Mert bár bizonyos vizsgálatot a TB finanszíroz, de az is pénzbe kerül és indokolatlanul nem fognak neked vizsgálatokat csinálni.

2016. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet. Ha jobban belegondolok, 2 hónapja, egy műtét óta vannak ezek a tüneteim. Nem lenne ennyire szembetűnő, ha nem lennék hiperaktív. De most kb olyan, mintha be lennék nyugtatózva. Elmegyek a dokihoz, elmondom neki mit érzek, aztán majd ő tudja, hogy kell e bármilyen vizsgálat. Csak egyszerűen tudom, hogy valami nem oké.
2016. nov. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!