Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez milyen bőrbeteg...

Pillowtalk2216 kérdése:

Szerintetek ez milyen bőrbetegség?

Figyelt kérdés

Helló. Már egy ideje ebben a bőr betegségben szenvedek. Nagyon fáj néha a kirepedezések, szárazság. Nagyon kellemetlen tud lenni. Láb fejen és a kezemen(az újjaimon is ugyan ez van és még rosszabb, mert néha annyira kirepedezik, hogy fogni sem tudok) szerintetek mi lehet ez? Szeretném tudni. Orvos egyszer látta és egy teszten vettem részt amiben kiderült, hogy cement + építkezési anyagok is kiválthatják. Pont ilyen helyen dolgozom és félek. Kérem akinek van tapasztalata vagy bőrorvos az remélem így képről mond valami hasznosat..

Itt vannak a képek.


[link]


[link]



2020. jún. 15. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban pikkelysömörre gondolnék. Nekem a fejbőrömön- fülemen/ben, és szemkörnyéken van.

Viszket, húzódik?

2020. jún. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon. Nekem lábfej és kézújjak, de volt már térden is csak onnan egyszerűen eltünk. Nem tudom mi lehet ez, de nagyon kellemetlen.
2020. jún. 15. 07:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyag hozza ki, akkor hosszabb távon úgysem lesz más megoldás, mint váltani - és akkor sem biztos, hogy könnyen tűnik el. A pikkelysömörre van ezer hirdetett szer, de semmire nincs garancia. Sok embernek használt valami egy ideig, még többnek nem. És van, mikor lenyomják, aztán kettőzött energiával üt vissza. Az orvosok meg általában csak szteroidos kocsikenőcsöket írnak fel, az sem egy jó megoldás hosszabb távon - bár aki felírja, az nyilván azt mondja, hogy ezek a szerek ma már nem rendelkeznek mellékhatással. Még az lehet egy ideig megoldás, hogy a szteroidos kenőcs pár nap alatt eltünteti, és utána egy másikkal nem engedni visszajönni (sajnos, pontosabban lassan engedni visszajönni) egy ideig, majd megint elölről. Hát, ezt el kell könyvelni, hogy erre rengeteg időt (na meg pénzt) kell fordítani életed hátralévő részében - és ahhoz képest a ritkább esetű öröm, ha valamitől hosszabb időre vagy végleg eltűnik.

Amit hosszú távon tehetsz, hogy vigyázol a bőrödre, gondosan törülközöl (ne hagyj ki területeket), használsz jó testápolókat, kemény farmer helyett puha nasztróban jársz (a farmer minden lépésnél jobban súrolja a bőrödet, mint a finomabb anyagok), napozol (mondom, hogy időt kell rá fordítani...). A napozás is olyan, hogy Északon több sömörös van, mint a napsütötte területeken, de ezt sem lehet visszafordítani, hogy a barnulástól biztosan el fog múlni.

A hajlam az génhiba, ami kihozza, az eléggé egyedi.

Természetesen semmi egészségügyi képzettségem nincs, csak olyan negyven évnyi tapasztalatom. :D

2020. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pikkelysömört lehetetlen megszűntetni. Odafigyeléssel lehet javítani, de lesz, mikor fellángol, aztán pár napra el is tűnhet... szerintem keress fel még 1-2 bőrgyógyászt. Nekem anno írtak fel gyógyszert. Egy olyan erős gyógyszert, amit rákos(!!) betegek szednek. A vesémnek búcsút mondhattam volna, ha tovább szedem. Egy vérvizsgálaton (azt hiszem, tsh miatt) derült ki, hogy romlik a vesém állapota. A krémek, hát... én mondjuk ápolom az arcom, lemosás után már sokkal szebb. Kémiai peeling, és testápoló jót tehet, de megszűntetni persze az sem fogja.

De mint mondtam, érdemes az étkezést is átnézni, én pl gluténérzékeny vagyok, és mióta elhagytam, sokkal jobb.


[link]

2020. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Hasznosnak találtam mindet.
2020. jún. 19. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Illetve, én szauna (infraszaunánk van) után vettem észre, hogy 2-3 napra sokkal szebb utána a bőröm. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki.

Illetve, nekem még a glutén érzékenység is rátett egy jó nagy lapáttal, szóval ételallergia is megnyomhatja.

4es voltam

2020. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!