Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kemoterápia, mintavétel vagy...

Kemoterápia, mintavétel vagy hagynátok? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Nagyapa 84 éves, és daganatot találtak a tüdején. A korház, ahol van nem merték vállalni a mintavételt hogy megtudjuk hogy jó vagy rosszindulatú e a daganat,mert öreg már. A másik korház viszont igen, de nagyapa ellenkezik és a kemoterápiát akarja. Ti békén hagynátok, és elfogadnátokba döntését vagy megpróbálnátok rászedni a mintavételre? 24/f/unoka.
2020. jún. 17. 20:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%

Tiszteletben tartanám a döntését.

Viszont a kemoterápia megviseli a szervezetét, és nem gondolom, hogy ebben a korban már szenvednie kellene ezzel.

Inkább szeretetre és békére lenne szüksége, nem arra, hogy az onkológusok kísérletezzenek rajta a mérgeikkel.

Én 38 évesen kaptam kemoterápiás kezelést, de még egyszer nem vállalnám be!

2020. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%
Nekem volt tüdőműtétem más okból de sok mintabételes is volt a kórtermemben. Nagy beavatkozás a mintavétel is fájdalmas is utana hogy napokig csövek vannak a mellhártyád és tüdőd között aztan erzestelenítés nelkül vajják össze. Napokig ágyhoz van kötve es az ő koraban ebből felépülni is sok. Ráadasul kockázatos a műtet bem csak az altatás miatt pl ptxet okozhat vagy rekeszsérvet meg millio egy problémát a tüdőben. Röntgen kép alapján általában megmtudják mondano hogy rosszondulatúnak néz e ki egy daganat vagy sem. Nekem pl megmondták hogy tuti nem az ne aggódjak. Nyilván a mintavétel a biztos de ha a papa nem akarja ne erőltesd durva egy tüdőműtét akkor is ha csak mintavétel. Lehet azt sem élné túl és ha igen akkor ha pozitív az eredmény nem jó esélyekkel indul egy ilyen műtét utan legyengülve. 6 het a gelépülési idő egy fiatalnak. Neki mennyi lenne gondolj bele. A papa épp elméjű az ő élete hagy meg neki a döntést esetleg kerjétek ki a ct lelet alapján ( gondolom készült) más orvos véleményét is mit tondol mit lát.
2020. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%
Vatsal vennék a mintát?
2020. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

#12 Nem altatnak tüdőbiopsziánál! S a fele sem igaz abból amit összehordtál! Tessék, olvasgass!


[link]

2020. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
54%
14eske nekem volt vats műtetem is meg torachotómiam is. 1 hónap mellkassebészeti osztalyon fekvés alatt sok dolgot láttam. Nem hordtam össze semmit...szegyellehtned magad a megjegyzeseidért. Ha vatsal csinaljak a mintavetelt az olyan ahogy leírtam. Ha valami tükrözes lesz az nem jár felnyitással de annak is lehet ptx a kockazata. Ezt is végig néztem a szobatársamnál. Nyilván ha nem vatsal csinalják akkor meggondolando a minavétel. Vats műtetet viszont helenkeg mef bem csibalnal magyarorszagob altatas nélkül külföldön már vannak próbalkozaaok de én tuti nem neveznek be egy altatas nélkülibenígy horror az egész.
2020. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
45%
Hogy adnának már kemót szövettan nélkül? Vagy mintavétel és kemoterápia, vagy elutasít mindent és kész.
2020. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező ha megírod milyen módon lenne a mintavétel leírom neked milyen kockázatokkal jár. De bárhogy is van a nagypapanák joga van a saját életéről dönteni.

23. Ne itt cirkuszolj inkább keress magadnak egy pszichológust jót fogbtenni. Elég undi amit itt csinálsz.

2020. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%

Az orvosra hallgassatok kérdező, tőle kérdezzetek a kockázatokról, nehogy egy noname, erőszakos hozzá nem értő tanácsai alapján döntsetek!


Ez egy komoly dolog, arcát, nevét vállaló szakemberre hallgassatok!


Jobbulást kívánok a nagypapádnak!

2020. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Tudod mi a gond itt kérdező, hogy először kemot írsz majd sugarat makd megint kemot. A kettő nagyon más. Nem tudom kemót minta nélkül hogy adnak? Mivel a kemo nem egységes szer. Aszerint kapja valaki mennyiségben és minőségen, hogy konkrétan milyen tipisú rákja van. Egy mallignusnál pl teljesen felesleges a kemo mert gyógyíthatatlan. Szarkóma is nagyon agresszív és kiújul gyakran ennyi idősen ott sem tudni megéri e a szenvedés. Nem ismerem az összes rák típust de én kétlem hogy egy ct felvétel alapján el tudnak dönteni milyen kemo kell és ebben a korban azt javasolnák úgy hogy annak is van eselye hogy jóindulatú. Mivel akkor nem is kell kezelés. Bár a röntgenen általában a mellkassebeszek látják ha gyanús valami de nekem kissé kamunak tűnik ez a kerdés. Milyen mintavételt javasoltak?
2020. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos az orvosoknak nincs mindig annyi idejük hogy mindent részletesen elmagyarázzanak pláne nem az unokának. Hacsak nem ő az egyetlen rokon. :/ sajnos a kórházban is nekem kellett elmagyarázni a szobatársaimnak miért nem veszik ki belőlük még mindig a csöveket az orvos csak annyit mondott, hogy meg ott van egy legbuborek amiből semmit nem értettek. :(
2020. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!