Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok. A mozgás...

Cukorbeteg vagyok. A mozgás tényleg ennyire jól hat a szervezetre, hogy kevesebb inzulint kell beadnom?

Figyelt kérdés

Szóval 23 éves lány vagyok. 18 éves korom óta 1-es tipusú cukorbeteg. Napi 4-szer szúrom magam, reggeli-ebéd-vacsora előtt és lefekvés előtt.

Nyilván amióta cukorbeteg vagyok, nem eszek annyira össze-vissza mint előtte (nem eszek meg egyszerre egy egész pizzát, és több tábla csokikat), de nem is étkeztem annyira egészségesen.

Viszonylag sok szénhidrátot ettem (kb 250 g), meg azért sütiket, csokikat is. De mondom,azért nem annyit mint korábban.

És nem is sportoltam semmit.


Most 2 hete életmódot váltottam. Felhagytam mindenféle nasizással, és normálisan étkezem, sok zöldség stb. Szénhidrátot is lecsökkentettem kb 130-150 grammra. És 2 naponta tornázom.

Eddig úgy adtam inzulint hogy reggeli-ebéd-vacsorakor 18-16-16 egység. És még így is sokszor magas volt.

Na most ezt le tudtam csökkenteni 12-12-8 egységre. És még így is volt hogy leesett a vércukorszintem, de teljesen normális lett, nem volt magas.

Tényleg ennyit számítana a normális étkezés és a mozgás?



2020. jún. 18. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
1-es típusú cukorbetegeknek életük végéig célszerű mozogni
2020. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen igen, anyós is cukorbeteg. Mondjuk ő nem mozog sokat, de pl amikor kertészkedik, takarít mindig kevesebb inzulin kell neki úgy lemegy a cukra.
2020. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!