Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél-váladékozás?

Végbél-váladékozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány éve visszatérően jelentkezik nálam végbél-váladékozás. Általában színtelen, szagtalan vízszerű, ami a fehérneműn hagy nyomot. Nagyrészt hasi puffadás, vagy kisebb görcs előzi meg. Voltam vastagbél-tükrözésen, ahol irritábilis bél-szindrómát állapítottak meg nálam, amire Salofalk granulátumot szedek. Elképzelhető, hogy a váladékozás a vastagbél gyulladástól van? Ha igen, gyógyszeres kezelésen kívül diétával is kezelhető a betegség? Köszönöm a választ!



2020. jún. 18. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Diétát mindenképp kéne tartanod ha IBS-d van. Ezt az orvos nem mondta?
2020. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mondta, tartottam is a fűszermentes, tejmentes diétát, diétás naplót is vezettem. Sokszor nehéz megmondani, hogy mitől vannak a panaszok.. A diéta valamennyire javultak a tünetek, de mindig visszatértek. Ezért kérdeztem, hogy van-e olyan diéta, ami végleg elmulasztja a tüneteteket.
2020. jún. 21. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta mi a helyzet? Látom régi kérdés, de nekem is van ilyenem ritkán, hogy puffadáskor jön vele egy kevés váladék. Ez nagyon megijesztett, ezért el akarok menni magánba orvoshoz.

De ezek szerint okozhatja IBS.

FODMAP diétát nem tartod?

2022. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!