Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennétek vércukor vizsgálatra?...

Mennétek vércukor vizsgálatra? Jobb ha kiderül vagy jobb ha inkább nem tud az ember erről?

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 07:44
A kérdező szavazást indított:
Igen járnék, nem félek az eredménytől, jó ha kiderül, még ha sok nehézséggel is járna
Jobb ha titokba marad, mert így megvan az esély hogy nem vagyok cukros és félek az eredménytől. ...
19 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Mennénk, jobb ha hamar kiderül. Ha későn derül ki, azzal az a baj, hogy a levágott láb nem nő már vissza.
2020. jún. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1. Azért a levágott láb előtt más tünetek is lesznek... Fáradékonyság, szomjúság stb.
2020. jún. 19. 08:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó ismerösöm általános ellenörzésre járt minden évben (nem kifejezetten cukorra fókuszálva), ott nem volt semmi feltünö. Neki sem voltak jellemzö tünetei - fáradékonyság, szomjúság, sok vizelet, vagy egyéb - , aztán egyik nap összeesett, a keringési rendszere teljesen összeomlott, éleveszélyes állapotban került kórházba.

Ott kiderült, hogy igen komoly cukorproblémája van, a legsziogorúbb diétát kell tartania, napi többszöri injekciózás mellett.

2020. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverjük az 1-es és a 2-es típust. A 2-es típusnál nincs szomjúság meg fáradékonyság, csak az érelmeszesedés. Az meg sokáig panaszmentes, amikor már panasz van, akkor már késő. Ezért kell szűrni. Nem én mondom, hanem a nemzetközi irányelvek: 40 és 70 éves kor között szűrni kell cukorbetegségre [link]
2020. jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. Direkt tünetek nincsenek, de azért ha figyel az ember akkor észre veszi hogy valami más. Apum kettes cukros és olyan furán érezte magát meg mindenhol gombás fertőzése lett.. És el volt hízva nagyon
2020. jún. 19. 08:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez apudnál így volt, de nem mindenkinél uyganilyen. Nagyon sok mindenkinek nincsenek észrevehetö tünetei, pl.gombás fertözése minden embernek van párszor életében, a "furán érzi magát" nem definiált tünet, mindenki néha nem érzi magát úgy, mint szokta, az elhízás meg az emberek igen nagy hányadára érvényes csukorproblémák nélkül is.

Emellett az ilyen általános tünetek többsége az öregedéssel együtt jár, nem a diabeteszre jellemzö csak.

2020. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jobb ha kiderül, nekem van vércukor mérőm, még vérnyomásmérővel együtt vettem, havonta megmérem a cukrom, hogy rendben van-e.
2020. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Hellmano ***** válasza:
100%
Vegyél egy cukormérőt pár ezer pénz és mérd meg magadnak egyszer, ha nem jó mégegyszer másnap. Ha jó, akkor hetente egyszer megméred és kész.
2020. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8. És ha nagyon magasat mutat, akkor mi lesz...
2020. jún. 19. 09:17
 10/16 Hellmano ***** válasza:
Akkor többször megismétled a mérést naponta reggel. Ha legalább háromszor is magasat mutat reggel, akkor baj van háromszor nem tévedhet a gép, akkor bizony menni kell a dokihoz. Van cukros a családban tudom, hogy megy ez nem jó dolog az biztos...viszont a legtöbb ember nem szeret tudni a betegségéről és inkább nem vizsgáltatja ki magát, de ott egyszer beüt a nagyobb baj magától, amikor már visszafordíthatatlan lesz a dolog. Döntsd el akarod tudni jó e vagy sem és a tudattal élni. Sokan írtam azt választják inkább, hogy nem méretik meg és úgy élnek, mintha nem is lenne nekik ez a betegségük.
2020. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!