Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kaptam beutalót terheléses...

Nem kaptam beutalót terheléses vércukor vizsgálatra. Tényleg nem fontos?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben csak annak csinálnak terheléses vércukrot, akinek volt a családjában vagy van cukorbeteg, vagy az előző terhessége esetén cukros volt.

Én nem tudok róla, hogy lenne a családban, bár az apai részemről semmit sem tudok...

De a lényeg annyi, hogy ettől függetlenül szerettem volna megcsináltatni, de nem adtak beutalót. Megéri elmenni magánban megcsináltatni? Vagy tényleg nem olyan fontos?

22 hetes vagyok jelenleg


2020. ápr. 8. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Sima otthoni vercukormèrővel ugyanolyan pontos az eredmèny. Sok orszagban ugyanìgy csinaljak, mint most Magyarorszagon, hogy csak a rizikócsoportot szűrik.
2020. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánba megcsináltathatod, nem olyan vészes az ára.
2020. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nagyon fontos. Nekem senki nem volt cukros a családban. Túlsúly se jellemző, én is vékony vagyok, "mégis" gdm-es lettem második (!) terhességnél.
2020. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én magánba csináltattam meg. 23 hkm
2020. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Jobb megcsináltatni. Az otthoni teszt nem ugyanolyan.

Két ismerősöm is terhesen lett cukorbeteg, a családjukban senki mas nem volt az.

2020. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2 hete volta Zalaegerszegen ezen a vizsgálaton és én is paráztam mert a háziorvosom nem adott beutalót. De gond nélkül megcsinálták. Egyébként is a várandóssági kiskönyvben lévő vizsgálatos oldal beutalókét szolgál rá illetve az összes többi vizsgálatra is. Bele van írva. :) Szóval szerintem anélkül is megcsinálják.

2020. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát itt nálunk a sima vérvételre is kell beutaló, nem elég a kiskönyv, legalábbis eddig ezt mondta a védőnő, és a körzeti nőgyógyász is...


Rákerestem, és magánban meg tudom csináltatni, feltéve ha kapok időpontot.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ^^ Akkor jól gondoltam én is, hogy csak fontos! Csak jelen helyzetben ez senkit sem érdekel...


Mivel jelenleg az időponttól függ, hogy mikor tudom megcsináltatni, így azt kérdezném még tőletek, hogy mi az utolsó időpont, amíg van értelme?

Mert bár még két hét múlva leszek csak 24 hetes, de nem tudom, hogy vajon addig kapok e időpontot.

Árban amúgy nem sok, maximum 3-5 ezer környéke, tehát nem fog anyagi csődbe vinni. Ennél többet is megér nekem, ha már az államnak nem.

2020. ápr. 8. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! 28.hétig kell meglennie. Nekem mind3nál így volt.
2020. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem miert lettem lepontozva, de azzal mindenki tisztában van, hogy otthon nem lehet cukorterheleses tesztet elvégezni.
2020. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én pont tegnap voltam 24 hetes cukorterhelésen. A kórházba egyesével lehet bemenni, egy kismama kijön, egy bemegy. Nálunk gond nélkül megcsinálják. Azt mondta az orvosom, hogy nagyobb gond, ha nem csinálják meg, és mégis baj legyen. Ma telefonálok neki az eredményért.
2020. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!