Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki tapasztalt már ilyen...

Valaki tapasztalt már ilyen jellegű hasfájást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi 3 napban felmerült egy probléma, amivel természetesen orvoshoz is fordultam már, de közölte, hogy nem ad beutalót, mert már így is rengetegszer küldött el kivizsgálásra a hasammal.

A problémám a következő:

Görcsös alhasi és középtáji, jellemzően a köldök körül U alakban jelentkező fájdalom, ritkán enyhe hányinger. A fájdalom nem folyamatos, periodikusan változik, hol faj hol nem, rendszerint nem is ugyan ott két egymást követő periódus rész között. Van amikor már nem múlik el, ilyenkor segít a széklet ürítés, legalábbis a WC-re való leülés és egy kis erőlködés, mert lassan nincs minek kijönnie. Az első napban fel óránként kellett wc-re járnom, ami hasmenés ugyan de a szekletem állaga normális, olykor egy kicsit lágyabb, de nem híg állagú volt. Érdekes dolog, hogy a székletürítés elmulasztja a fájdalmat, és rendszerint érzem is a kényszert hogy elmenjek, azonban fájdalomcsillapító hatására nem csak a fájdalom szunik meg, hanem maga a szeklet urites is.

Nagyjából ennyi a panaszom, remelem kapok választ, ha nem, akkor tovább zaklatom az orvost, hátha ad beutalót. 20 éves férfi vagyok, csak hogy kizárjuk a női gondokat


Köszönöm a válaszokat előre is.


2020. jún. 20. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy ideges vagy, szorongsz olyankor?


Nekem a szorongás okoz hasfájást. Nagyon fura dolgokra képes a stressz, nem is gondolnád...

2020. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne,ha gasztroenterológus kivizsgálna,mert ez lehet IBSZ,valamilyen étel intolerancia,vastagbélgyulladás tünete is. Lehet,hogy a járvány miatt nem kaptál beutalót,de ennek már vége. Menj vissza és kérjél egyet!
2020. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt hasonlóm, nekem is görcsös fájdalommal kezdődött, én nőként leginkább a menstruációs görcshöz tudtam hasonlítani. Estefelé kezdődött, éjjel már annyira felerősödtek a görcsök, hogy levegőt sem kaptam néha. Másnap reggelre hasmenésem lett, és a görcsök is gyorsabban jöttek olyan 20-30 percenként, lépni sem tudtam, ha éppen rám tört, csak megtámaszkodni valamiben és várni, hogy elmúljon. Dél körül a hasmenéses székletet felváltotta a vér. Tisztán, semmi más csak vér. Na ott kezdtem megijedni, mentünk is a sürgősségire.

Kiderült, hogy bélhurutom van, kaptam gyógyszert, indokolt esetben görcsoldót kellett szednem, diétáznom kellett, kevésbé fűszeres dolgokat ehettem csak, meg beutaltak a biztonság kedvéért végbéltükrözésre. (Off: Nem mentem el rá, mert 3 hónappal későbbre kaptam az időpontot mint amikor a probléma jelentkezett, nem láttam értelmét.)

2020. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Második: Valóban vége, azonban ha tegnap nem kaptam ma sem hiszem hogy adna...

Harmadik: Így utána olvasva tényleg hasonló tüneteket produkálok, viszont vér nincs, remelem nem is lesz, és pár nap diéta helyre hoz

2020. jún. 20. 14:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Első: Lehet benne valami, azonban szinte mindig mindenen szorongok, már lassan 5-6 éve, nem hinnem hogy az a gond, legfőbbképp azért mert akkor faj a legjobban amikor a legnyugodtabb vagyok, éjszaka
2020. jún. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!