Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Össze növések hasi műtét után...

Össze növések hasi műtét után nagyon veszélyesek? Mit tudok tenni ellenük? Mikor múlik el? Valakinek hasonló tapasztala?

Figyelt kérdés
Fél éve volt egy nagy hasi műtétem, egy petefeszek cisztat tavolitottak el és a kicsit csonkoltak az egyik petefeszkem, azóta sokat fáj azon az oldalon a hasam és puffadtabb is, többször vissza mentem már az orvohoz, ultrahangra is és azt mondták minden rendben lehetnek ott össze novesek meg hagy át vágtak mindent érzékenyebb.. De ez meddig tarthat? Ha össze novesek vannak azok hogy múlnak el? Előre is köszönöm

2016. okt. 2. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Az összenövések nem múlnak el,sőt minden hasi műtéttel több lesz a legtöbb hasi műtéten átesett betegnek. Rendszeresen kell ellenőriztetni,célszerű sebésszel,hogy nem alakul-e ki bélelzáródás miatta,amit meg kell operálni. Ha nem akkor sajnos el kell viselni a fájdalmat.
2016. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hogy kell ellenőriztetni? Mert azt mondták ezt ultrahang nem is mutatja ki és nem is biztos hagy az van csak gondolják mivel fáj sokszor és más meg minden rendben van.. Semmi bajt nem mutat az ultrahang sem
2016. okt. 2. 10:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Magán sebészetre el lehet ezzel menni?
2016. okt. 2. 10:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű manuális vizsgálattal ellenőrzik,illetve ha Te tapasztalsz magadon a megszokottnál erősebb fájdalmat,székelési problémát,hányást,akkor azonnal el kell menni.
2016. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
annyit tapasztalok hogy hasam fújdogál jobb oldalon ahol a műtét volt van hogy jobb nem is fáj van hogy egy ideig megin... Inkább hasmenés mint szorulas és ott kicsit puffadtabb is
2016. okt. 2. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az idő múlik egyre kevésbé lesznek tüneteid,illetve sokszor csak időnként érzik (pl. időváltozáskor).
2016. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne :) unom már hogy sokat fáj és nem tudom pontosan hogy mi
2016. okt. 2. 11:10
 8/10 Melinda1989 válasza:
Nekem egy hónapja volt laparoszkópiám hashártyaösszenövések miatt.
2017. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó,hogy megmelítette a 8! Ha a panaszaid nem csökkennek és nagyon elviselhetetlenek,az UH,gastroenterológiai vizsgálat pedig nem talál semmit,akkor csak laparoscóppal lehet "belenézni" a hasadba,hogy van-e ott valamilyen kóros összenövés.
2017. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Melinda1989 válasza:
Igen,csak laparoszkópiával tudják igazolni.
2017. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!