Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bejelentett 8 órás munkaviszon...

Stefan91 kérdése:

Bejelentett 8 órás munkaviszony mellett igénybe vehetem a Rehabilitációs ellátást? Lásd alább példám...

Figyelt kérdés

Véglegesített leszázalékolt vagyok B1-es kategóriában, rehabilitálható.

Ellátásra jogosult lennék, lévén megvan a biztosítási időm visszamenőleg 5 évre!

Kaptam is róla határozatot! DE...

Mivel munkaviszonyom van, azaz keresőtevékenységet folytatok, így nem vagyok jogosult az összeg folyósítására!

Igen, ezt vegyunk úgy, hogy megértettem! Oké! De...

Más szintén heti 40 órás munkaviszony mellett, teljes keresettel miként kaphatja a fizetése mellett az ellátást?

Egymást követő 3 hónap egyikében sem haladhatja meg a bruttó mindenkori öregségi nyugdíj 150(százalékát)! Azaz jelen álláspont szerint 166ezer (x)összeg!

Mivel Nekem 161.000Ft-s bruttóm van, ez nem 166ezer, s ez nem több SOHA SEM! Akkor mi a probléma?

Az, hogy dolgozom?? Értem! De akkor a kettő uti egymást, hogy kereshetnék többet egymást követő 3 hónapban, ha nem is dolgozom?! Komolyan mindenféle kis kaput annyira beakarnak csukni, hogy szét bonyolítják ennyire?

Elnézésetek kérem az értetlenkedésem miatt, csak foglalkoztat, hogy más miként kaphatja meg?! Ha nincs meg a bruttóm 166ezer akkor miért nem kaphatom?

Köszönöm szíves válaszaitok előre is, s turelmetek is!



2020. jún. 22. 16:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!