Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen okból lehet majd...

Milyen okból lehet majd erősebb a koronavírus második hulláma?

Figyelt kérdés
Vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak. Durvább, több áldozatot szedő, több megbetegedést okozó? Én személy szerint azt gondolnám, hogy annyira már nem fogja érdekelni az embereket a szabályok betartása, és esetleg azért jósolják rosszabbnak a helyzetet.

2020. jún. 23. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem az információs vonaluk biztosabban választ ad erre a kérdésre: 06-80-277-455 vagy 06-80-277-456 (e-mailen is lehet nekik írni. Talán bővebb választ adnak, mint telefonon.)


Én a megfelelő nyomógombok használatával SZINTE MINDIG kaptam kielégítő választ a kérdéseimre - akkor is, ha úgy tűnt, hogy valamilyen álhírrel találkozom az interneten. (Ezen kívül FEJLESZTIK, BŐVÍTIK is ezeket a menüpontokat, hogy minél több segítséget tudjanak nyújtani.)


Mi laikusok legfeljebb csak találgathatunk - esetleg ha "véletlenül" virológus szakember téved ide ehhez a kérdéshez, Ő hitelesebben meg tudná válaszolni a felvetett aggályaidat.


A facebook-on is kell, hogy legyen egy koronavírus tájékoztató csoport/alkalmazás vagy más egyéb, stb.


Ui: remélem, hogy egy nagyon kicsit tudtam segíteni. :)

2020. jún. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár.. bárcsak a választ írtad volna ide amit esetleg tőlük tudtál meg, úgy látom ingyenesen hívható, bár nem fogom most hívogatni.. feltételezem nincs ilyen menü, most éppen beszélni pedig nem akarok.
2020. jún. 23. 06:12
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Én pont, hogy azt olvastam egy cikkben, hogy nem lesz szükség olyan mértékű korlátozásokra, mint először. Vagyis nem lesz olyan durva.
2020. jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember kicsit tud angolul rengeteg forrás ezt próbálja "becsülni" és elemezni. Leginkább az látszik, hogy senki nem tud semmit biztosan. Nagyon új variáns, nagyon sokan kutatják. Amit ma leírnak akár komoly kutatók lehet, hogy egy másik csapat holnapra megcáfolja. Ugyanilyen a várható 2. 3. 4. stb. hullám is. Egy biztos, hogy az emberek ébersége egy idő után alább fog hagyni, ez sok hasonló esetben megtörtént. Nagyon nehéz értelmezni az adatokat főleg laikusoknak. A tudosók valószínűségekről beszélnek, de egy átlag ember ezzel nem tud mit kzedni, az átlag embereknek világos szabályok kellenek. Sok ilyet láttunk már. Ez kicsit a "farkast kiálltó gyerek meséjére" emlékeztet. Azzal, hogy itt még nem is látjuk közvetlenül azt amivel szembe állunk. De ez megfigyelhető volt pl. Csernobil esetén is, szép lassan vissza szivárogtak az emberek viszonylag gyorsan. Volt valahol talán 20 éve (vagy 25) egy vulkánkitörés, a tudósok figyelemzetettek, hogy néhány héten belül várható egy jelentős kitörés. A vulkán "néhány héten belül" csak nem akart kitörni, az emberek elérték a hatóságoknál (gazdasági, emócionális stb. okok miatt), hogy enyhitsenek a korlátozásokon. Még eltelt pár nap és a vulkán gondolt egyet és kitört...


Ezt nagyon nehéz kommunikálni. Főleg itt ahol jószerivel senki nem tud semmit, csak valószínűségekről lehet olvasni (még annyira sem egzakt mint a fenti vulkános példa, ott is pontosabban lehetett látni előre). És ezért egyre óvatosabban fogalmaz mindenki. Ahogy olvastam sok ezzel foglalkozó tudományos cikket (nagyon nagy részük szabadon elérhető) nagyon valószínű, hogy lesz második hullám, de, hogy mikor és hogyan fog kinézni arról már nagyon ellentmondásosak az adatok. Nyilván a most szerzett tapasztalat segí, nyilván segít, hogy talán addigra lesz használható mennyiségű kézfertőtlenítő szer, szájmaszk. Talán addigra (nyertünk nem is kevés időt) talál valaki valóban hatásos gyógyszert amelyikkel érdemben lehet csökkenteni a súlyos és a halálos áldozatok számát. És talán azzal ki lehet húzni az időt amíg lesz kellő számban vakcina. Feltehetően most "versenyfutás" jellegű a történet. Mi lesz előbb gyógyszer/vakcina vagy a 2. hullám...

2020. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit se értek hozzá, de többen mondták, hogy 100 éve a spanyol nátha idején is a második hullám volt a leggyilkosabb
2020. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!