Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás oka lehet az elhízás?

Hajhullás oka lehet az elhízás?

Figyelt kérdés
A testvérem 3 éve él stabil, azonban 30 kg-os túlsúllyal. Másfél éve hullik a haja, jártunk vele orvosnál (háziorvos, endokrinológus), mindent rendben találtak. Lehetséges, hogyha elkezdeni fogyni, akkor mérséklodne, esetleg el is múlna a hajhullás?

2020. jún. 30. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hajhullashoz igen, vezethet a tulsuly, de ugyanugy a helytelen dietatol is megtortenhet. Ismerosomnek a helytelen taplalkozas miatt pl.nagyon csunyak es egeszsegtelenek voltak a kormei, berepedeztek. Probaljatok ki a dietat, a sok gyumolcs es zoldseg nem art! :)))
2020. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony! Nekem, amióta nagyon meghíztam, a fele hajam kihullott.
2020. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az biztos, hogy a hordóhasúak között felülreprezentáltak a kopaszok, ha az ember kicsit körülnéz az utcán.
2020. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2020. júl. 2. 09:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet szerintem esetlegesen vashiány, vagy stressz is, vagy valami egyedi vitaminból való hiány, ami külön a szép, egészséges hajnak kedvez, és az hiányzik a szervezetéből. (én nemtom.) Meg pl lehet, hogy akár a stressztől is hízott el; szóval lehet az pl egy tünet is, hogy mondjuk pl rendszertelenül táplálkozott, vagy egyoldalúan, vagy ilyesmi. Vannak ilyen multivitaminos üdítők, nézd meg a dobozán, hogy van-e benne olyan, ami neki a bőrhöz kell, de egyébként már eleve sok vitamin lehet benne, ami feltölt. hohesc-nek van pl a rózsaszin, meg a lila, amikben szerintem sok van pl; meg még a hohesc+vas a bordó ; meg még van nagyon sokféle, nagyon jó multivitamin; pl a piros rauchban van magnézium is, joreggelt kekszben asszem van vas, kalcium, magnezium; ja és a hajszálak úgy tudom, az idegrendszer meghosszabbításai, tehát tényleg egyébként jó sok magnéziumot és Bvitamint is jó lenne bevinni a szervezetébe. Tejben is van mondjuk magnézium , vagy legegyszerűbb, egy kis sósmogyi nassolni valónak, vagy akár só nélküli. :) Ilyen bab, mogyoró, mák, tej; joreggelt keksz, ezekben pl vannak magnéziumok; meg még a bvitamin pl a ciniminisszeletben van; ja és a fahéjban meg a kakaóporban is van rengeteg vitamin; meg még pl a zabkorpában. Lehet pl olyat csinálni, hogy kakaópor, fahéj, zabkorpa rászórva egy kenyérszeletre; és akkor szétkened vajjal vagy margarinnal. (A vaj fagyosan nem kenhető, evés előtt kicsivel célszerű lehet kivenni a hűtőből) Ja és ezt a kenyérszeletet, ami fahéjas, zabkorpás, azt ne cukrozd, ne sózd. Bármilyen fajta kenyérrel jó. Ja és kívülről, fizikailag segíthet serkenteni az endorfin(boldogsághormon)-termelését a szervezetnek: orbáncfű-citromfűtea-kombó. Én kombinálva ittam anno, tök jó. Na, és még a csokoládé is tele van amúgy vitaminokkal , meg segíthet endorfint termelni, de mindent lehet, csak mértékkel. Tehát nem örökké csokit enni, mert azért az sem tesz jót, de tehát az is tele van vitaminokkal.
2020. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Ja és még pl a banán az meg olyan, hogy pl szelént tartalmaz, az pedig az önbizalomnövekedésben segít, az is jó lehet, azt is tudom ajánlani, de amúgy szóval rengeteg féle jófajta gyümölcs van:):):)
2020. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!