Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavarral egyáltalán...

Szívritmuszavarral egyáltalán reménykedhetek izom jellegű építésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kialakult egy szívritmuszavarom, van rá gyógyszer, használ, nagyjából minden jó, tudok létezni, tudok boldogan élni és szeretném visszaszerezni a fizikumomat, az erőnlétem egy kicsit legalább, viszont érzem, hogy ha mellkasra emelek, vagy oda nehezedik súly, akkor nagyon megindul a szívem.

Szóltak is, hogy maximum csak futás vagy úszás, nagy fizikai terheléseket ne vállaljak be, amit be is látok, hogy nem szabad.

De nem jó így nekem, kell az erőnlétem, vékony vagyok 60 kg környéke, de kialakult egy kis integetőizmom is, ami sose volt eddig.

Nagyon hiányzik az, amennyit bírtam régen.

Van rá lehetőség, hogy kiedzem magam úgy, hogy ne terheljem a szívemet túlzottan?

És ha van, milyenek? Mit csinálhatok? Mivel próbálkozzak?

Itthoni edzésben gondolkodtam, gyakorlatok, saját súly, ha lehet súlyzókkal.

Orvosaim nem adtak felvilágosítást, ennyit mondtak, hogy futás, úszás, meg hogy keressek utána a neten.

Nagyon megköszönném, ha esetleg appokat is tudnátok nekem ajánlani ehhez, bármi, ami ajánl edzéstervet, vagy ad lehetőséget összeállítani egyre, ajánl gyakorlatokat nekem, úgy könnyebben menne.

Tudom, hogy olyan fizikumom nem lehet alapból, mint egy férfinak, főleg így, de nem szeretnék 10 kilótól fulladni.


23/N



2020. júl. 4. 03:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy jót tenne a szivednek ha felpumpálnád egy szivritmuszavarral

A futás és úszás aerob jellegű szivmunka teljesen más hatással van a szivre mintha nekiállnál felpumpálni a szived súlyzóval vagy akár a saját testsúlyoddal


Beszélj egy kardiológussal meg egy sportorvossal mit javasolnak de szerintem szivbetegen nem ajánlatos a dolog

Le lehet fogyni futással meg úszással is el lehet érni egy jó alakot

Szivbetegeknek meg magas vérnyomásosoknak nem jó sport a kondizás,bele is halhatnak

2020. júl. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Alacsony vérnyomás, pulzus zavar.

Nem lefogyni, fizikai erőt szeretnék növelni.

Beszéltem kardiológussal, annyit mondott futás, úszás és keressek neten.

Nem a szívemet akarom pumpálni, pont ez a lényeg, hogy van-e olyan gyakorlat, amivel erőnlétet szerzek úgy, hogy nem terheli a szívem.

De ezeket le is írtam fent.

Azért köszi a választ :)

2020. júl. 4. 04:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai erőt csak izomépitéssel tudsz növelni ahhoz pedig el kellene magadat kezdeni otthon vagy konditeremben pumpálni

Én nem ajánlom ezt a sportot nem a szivbetegeknek/magas vérnyomásban szenvedőknek találták ki

Nem értem milyen szöveg az egy kardiológustól, hogy "keress rá a neten"

Válaszoljon ő, ezt tanulta az egyetemen és ez a munkája

Mindegy ha már ez a kardiológus ilyen hozzáállású akkor keress egy másikat és beszélj egy sportorvossal mielőtt bármilyen szivfelpumpáló sportba belekezdenél

Az úszás és a futás összehúzza a szivet a kondizás meg pont ennek az ellentétje pont felpumpálja

Amibe már sokan belebetegedtek komolyabban vagy súlyosabb esetben bele is haltak

Például magas vérnyomással strokeot kapsz ha nekiállsz gyúrni, ha meg vérnyomáscsökkentővel akarod kijátszani a dolgot és úgy gyúrni akkor meg súlyos szivbeteg lehetsz

Csak olyan sportot válassz amit a kardiológus és a sportorvos engedélyez konkrétan különben komoly árat fizethetsz érte egészségügyileg

2020. júl. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3. Látom figyeltél. Alacsony vérnyomása van :)

Kérdező ha az a célod hogy fitt legyél és energikus arra tökéletes a futás és az úszás ha a taplalkozasra is figyelsz elhízni sem fogsz. Ha itmokat akarsz építeni arra 1-2 kilós súlyzók biztos nem fognak ártani de nagy súlyokat ha az orvos nem javasolja ne emelgess. Mondjuk fura mert nekem pont a futást nem javasolták. Mitralis billetyű prolapsusom van. Nyilván ez más mint a te problémád de az indok az volt hogy túlzottan Megterheli a szívet így inkább úszak vagy biciklizzek. :)

2020. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg felkeresni sportorovost. Nem tudom hol laksz de Budapesten van a.kerületi rendelőkben. Vidd el a leleteidet hátha mond valami okosat. Itt túl nagy felelősség lenne laikusként tanácsot adni.
2020. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De skacok, nem masszív izomépítésre gondoltam...

Hanem olyan "torna gyakorlatokra", amiket lehet vagy nem lehet, saját sullyal, hogy erősödjek?

Nem a 100 kilós súlyzókat akarom dobálni és nem, nem magas vérnyomásos vagyok még mindig, még mindig pulzuszavarom van, NEM FOGYNI AKAROK, hanem fizikai bírást.

A sportorvost megfogadom az biztos, de Borsodban vagyok, nem BP-n.

Arról én meg nem tehetek, hogy a kardiológus ezt mondta, én erősködtem, hogy de mit lehet meg mit szabad, azt mondta elégedjek meg ennyivel, mert ő ebben nem tud segíteni, neten minden fent van már.

Én mellesleg ilyenekre gondolok, hogy pl: fekvőtámaszt gondolom nem lehet mert az mellkas pumpálós, ha lehet akkor örülnék.

Gondoltam van itt olyan aki esetleg ugyanígy van, csak tudja mit edzhet még mindig fizikai erőnlét és nem figyás miatt.

60 kg-val 167 centivel hova fogyjak skacok?

Kilátszik a kulcscsontom teljesen.

Eddig volt egy fizikumom, azt elvesztettem, azt szeretném visszanyerni.

2020. júl. 4. 14:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De a fizikumot azt kardioval nyered vissza. Vegyél 1 kilós súlyt. Nem tusom ismered e Tracy Andersont neki vannak azzal izomépítő gyakorlatai. De biztos masnak is vannak

Attól tuti nem lesz bajod.

2020. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Végre egy nagyon hasznos komolyan! Nem ismerem 7-es, de nagyon köszönöm szépen az ajánlást! 💝
2020. júl. 4. 20:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Ami fontos hogy fokozatosan csináld. Ne terheld le egyből magad. Ezt nekem is mondták.
2020. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Infarktus után vagyok.


Egyszerű aerob gyakorlatokat végezz csak szerintem.


Ha valamivel túlterheled magad, akkor valószínűleg ez az aritmiás jelenség fog előjönni.


Az időjárás változásokat mennyire érzed meg? Különösen a lehűlést?


Elektrolit háztartási probléma is lehet ( akár) a dolog mögött, első fokon talán a magnézium hiány, ehhez kapcsolódik vagy kapcsolódhat még a kálium-nátrium egyensúly stb.


Az én javaslatom: ne terheld magad, mert lehet, hogy ezzel komolyan ártasz a szívednek.


Magánvélemény: a sportorvos valószínűleg tudna ezzel kapcsolatban értelmeseket mondani, a kardiológus inkább csak néhány általánosságot mondana szerintem.


A ShopBuilder oldalon is kérdezhetsz, valamint rendkívül sok hiteles és hasznos információt találsz náluk.

2020. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!