Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon gyenge, rosszul vagyok...

Nagyon gyenge, rosszul vagyok és borzasztóra fáj a torkom, mit lehet itthon csinálni, ha nincs gyógyszerem?

Figyelt kérdés
2-3 napja kezdtem rosszullenni! De nagyon rossz, plusz a meleg, kb. 1 métert nem bírok sétálni, mert összesnék.... Légyszíves bármi ötlet van, ne tartsátok magatokban!
2020. júl. 4. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
méz
2020. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz megkérni valakit, hogy hozzon neked gyógyszert? Szülő, tesó, unokatesó, nagyszülő, barát, egyéb rokon, szomszéd stb?
2020. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Torokfájásra legjobb a sós vizes gargalizálás, nekem ettől általában 2 nap alatt elmúlik. Naponta 3szor gargalizálj sós vízzel.
2020. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoznak vele. Lázam is van, hasmenésem is lett, meg ájuldozom. De a torkom nagyon fáj...
2020. júl. 4. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ügyeletre nem tudsz bemenni?
2020. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem ügyeleti, tavaly 39,4-el is elküldtek. Semmelweis-nap volt és 3 napig nem ment le a majdnem 40 fokos lázam.
2020. júl. 4. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez akár koronavírus is lehet, holnap reggel hívd fel a háziorvost, addig is ajánlom újra a sós vizes gargalizálást.
2020. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartsd nedvesen a torkod folyamatos viz vaz mezkortyolgatassal kerlek. Folyadek menjen sok, ha nem tudsz enni, akkor cukros viz pici soval, az elektrolitok miatt. Szegfuszeg, ha van, tord porra vagy ragcsald, van egy kis erzestelenito hatasa. Mindenkeppen ágynyugalom, es az orvos-nem orvos hatara ez: a pulzusod nem lehet nyugalmi helyzetben extra magas, es nem erezheted ugy, hogy valahogy keves a levego a testedben. Ez utobbi esetekben kesedelem nelkul MENTO.


Ha valaki visz gyogyszereket, akkor legyen benne lazcsillapito, de a lazat 38 fokig hagyd. Segit.

2020. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!