Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy valaki túl fáradt felkelni pisilni?

Figyelt kérdés
Idegileg nagyon megterhelő időszakom van, rengeteget stresszeltem mostanában és alig aludtam napok óta. Kora reggel felébredtem arra, hogy pisilnem kell, tudatosult bennem, de nagyon fáradt voltam, gondoltam mielőtt kimegyek, még pihenek pár percet. Rögtön visszaaludtam, 1,5-2 órára, azt álmodtam, hogy WC-t keresek, majd végül találtam. Álmomban elkezdtem pisilni, majd azonnal felriadtam, hogy a valóságban is elkezdtem pisilni. Épp csak megindult, rögtön kimentem. Egy kb.negyed tenyérnyi folt lett az alsóneműmön. Az elmúlt 4 év során ez a 3.eset, legutóbb másfél éve történt, azelőtt pedig 2,5 évvel az előző eset előtt, azelőtt nem volt ilyen. Az első eset után elmentem orvoshoz, és bár korábban nem volt soha gondom, intim tornázni kezdtem. A tréner szerint nincs gond a záróizmaimmal, de azért edzettem rendszeresen. Soha nincs gondom köhögéskor, tüsszentéskor, mozgáskor, ha úgy alakul, hogy nem tudok rögtön elmenni -olyan helyen vagyok,vagy úton, stb.-gond nélkül tudom tartani. A vizeletsugarat is bármikor meg tudom állítani. 36 éves vagyok, nem szültem. Nem találtak semmi belgyógyászati okot. Többbször előfordult már, hogy álmomban mosdót kerestem, legtöbbször még ekkor felébredek. Olyan is volt párszor, hogy álmomban pisiltem, de a valóságban nem. Tudom, hogy ez inger álom, mert ilyenkor, ha felébredek, tényleg kell mennem. Nem tudom, aggódnom kellene-e, esetleg további vizsgálatokra elmenni. Időközben kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, ez extrém fáradtságot okozott régebben, de már kezelik. Igaz, mindig emelni kell a gyógyszeradagomat, mert nem marad tartósan a megfelelő tartományban. Most éppen csak felette van. Tanácstakan vagyok és szégyellem magam. Nem tudom, ez mennyire magyarázható a fáradtsággal, egy egészséges felnőtt embernek ezt tudnia kell szabályozni, bármennyire fáradt.

#fáradtság #álomban bepisilés
2020. júl. 4. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Sajnos ez nem függ össze a fáradtsággal, nagyon sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak de én sürgősen keresnék egy orvost.

2020. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Milyen orvost keressek? Urológust, vagy mást? Van esetleg tipped,hogy mi lehet, ami miatt ezt mondod?
2020. júl. 4. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsonek sima haziorvoshoz elmennék, majd o atiranyit. Szerencsere ahogy irtad, nem sokszor fordult elő eddig, de mindenképpen valami problémát jelez.

Gyerekeknél is előfordul, de ők be is pisilnek teljesen. Annak is több oka lehet, szorongas stb.

2020. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer apam feleségevel is előfordult. Ennek már 20 éve. Nem ment orvoshoz nem ismetlődött meg. Nem biztos hogy ez betegség. Én még nem pisiltem be álmomban de a wc keresős és álmomban pisilős jelent nekem is sokszor volt. Az álom úgy működik hogy védi az alvásodat ezért valós dolgokat is beépít. Pl a pisilest, zajokat vagy ha már csörög az óra azt almodod hogy mész a munkahely felé....stb. próbálj napközben inni és lefekves előtt pár órával már ne hogy ne hogy ne telljen meg a hólyagod nagyon. Lehet olyan sok volt benne hogy már túlfeszült és ezért történt. Ha kevesebb van benne de már kell talán nem történt volna baleset.
2020. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Ja és ne szégyelld magad. Sok nő küzd ilyen gondokkal. Ez nem a te hibád!!! Es ettől nem vagy ertéktelenebb vagy rosszabb.
2020. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!