Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyir normális ez? És mit...

Mennyir normális ez? És mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok Kismamik!

Én 25 hetes Kismama vagyok, és jó pár napja észrevettem, hogy elég sűrűn bekeményedik a pocim. Pont a Védőnőnél is voltam, amikor keményedett, megtapogatta és mondta, hogy jó kemény. Mondta, hogy szedjek Magnéziumot (Magnerot) napi 2x1-et. Tegnap óta szedem. Lehet ettől a hülye időtől esetleg? Mennyire normális ez? Nem fáj, csak kellemetlen. Javasolták még a méhlazító olajat is. Arról esetleg vélemény? Ja és a 4/5-ös lazító légzést.

Még egy kérdés: Nekem kb. 1/2 óránként kell mennem pisilni. Nektek?

Köszi előre is a válaszokat és nagyon boldog, probléma mentes Babavárást Mindenkinek.


2010. máj. 21. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a két terhességem alatt sokat keményedtem, már a 18. héttől. Először rohantam az orvoshoz, mert előtte azt mondta, hogy a napi kb 10 keményedés normális, "gyakorol a méh". Nekem ettől jóval több volt. MagneB6 napi 3x2, de van más magnézium készítmény is. Ha nem nyílik a méhszáj, nem gond, de ezt csak az orvos tudja megítélni.

Ha sokat keményedsz, inkább keresd fel a dokidat most, biztos megnyugtat, ha ritkábban, akkor a köv. vizsgálatkor úgyis mondod...

2010. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A túl sok keményedés nem tesz jót, ha a magnézium nem segít, és többet keményedsz mint nap 3 akkor az orvosoddal beszéld meg. Most kaptam én is a magnézium mellé méhizomzat összehúzódását gátló gyógyszert, mert nagyon sokat, napi 10-nél többször keményedtem. Úgy néz ki használ.

Pisilni nekem is gyakran kell. Bár ennyire nem gyakran.

Neked is boldog babavárást:)

32 hetes pocakos

2010. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.

Hétfőn voltam pont Dokinál, azt mondta akkor, hogy minden OK, mert meg is vizsgált. Előtte is voltak már keményedések, de az utóbbi 2 napban egy kicsit többször van. Na majd a hosszú 7vége alatt pihenek, hátha az segít.:)

2010. máj. 21. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!