Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Almaecet jó körömgombára? Mi...

Almaecet jó körömgombára? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem jó, felmarja a körömágyat, be fog gyulladni az egész.
2020. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ha már eset akkor sima. De nekem nem oldotta meg a körömgombát.
2020. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi használ akkor?
2020. júl. 7. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alnmaecet túl híg, én 20%-os ecetsavat használtam. - Nem vált be. Felmarni nem marta ugyan fel a bőrt (20 perc után lamostam mindig) ám valamiért a köröm alatt begyulladt pár nap után. A láb enyhén savas közeg, a gomba fel van rá készülve. Gyenge lúgra van itt szükség, nem pedig savra.

Helyette vegyél nagyobb kiszerelésben étkezési szódabikarbonátot.

Tégy ebből 2..3 kilót egy erősebb nylon zacsiba. Ebbe lépj bele a reggeli zuhany után egyik lábbal, majd hirtelen körző mozdulatokkal rázd a lábad, hogy a por egyenletesen bevonja a zacskóban lévő részt. Ha megvagy, a másik lábadat is porozd be a fentiek szerint.

Ezután fel a papucsot, majd pár perc száradás után erre a poros lábra rá a zoknit vagy harisnyát. Amihez érsz, ahova lépsz, amilyen lábbelit viselsz, abból is döglik a gomba, nemcsak a lábadat tartja karban. Ami engem illet, évek óta használom. Eltűnt a lábszag, megszűnt az erős lábizzadás, illetve a gomba szaporodása leállt. Sajnos az én körömgombámat nem irtotta ki végleg, de hatékonyan kordában képes tartani, ismét rá lehet nézni a lábamra, nem levelesedik a körmöm, nem viszket a lábfejem, nincsenek felmaródások a bőrön. Természetesen a kezelést szakaszosan szüneteltetem, a tüneteknek megfelelően. Nálam kb. 3 nap kezelés után kell egy nap szünetet tartani. Másnál elég minden másnap kezelni. Gondolom sokféle gombatörzs, illetve ember - ahány, annyi féle eset.

Hallottam még egy hasonlóan költséghatékony "házi" megoldást. Egyik ismerősöm úgy szabadult meg a körömgombájától, hogy zuhanyozás előtt 20 perccel DOMESTOS-ba mártott fültisztító pálcikával a kritikus részeket átitatta a körmön és a bőrön, ügyelve, hogy máshova ne kerüljön a tömény fertőtlenítő szerből. 20 perc múlva persze igen alaposan lemosta a felületet, másképp felmarta volna a bőrt. A gombafonalak elpusztulván összeesnek és a keletkező kapillárisok mélyebbre bevezetik a cuccost, így hat és ezért huzamos a kezelés itt is.

Naponta ismételte. 2 hónap alatt gombamentes lett a lába. Neki meg ez vált be - természetesen mindenkinek csakis saját felelősségre, kellő óvatossággal, illetve fokozott odafigyeléssel a kísérletezést!!! Lehetnek allergiás esetek, túlérzékeny szervezet, stb. Mindent kicsiben, kis területen egyszer kipróbálva, majd hamarabb lemosva, a próba-kezelés után napokat várva a mellékhatásokra érdemes kezdeni. Sok sikert és jobbulást kívánok.

2020. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Őszintén nem értem, miért ragaszkodnak az emberek sokszor ilyen értelmetlen "házi praktikákhoz". Domestosos fültisztító, meg szódabikarbónával hitőporozás... Bemész a gyúgyszertárba, veszel megfelelő krémet és egy-két hét alatt a múlté az egész. Kivéve ha előtte hetekig-hónapokig ilyen házi hülyeséggel próbálkoztál, ezért olyan súlyos már a fertőzés, hogy a vény nélküli szerek nem elég hatásosak. Ebben az esetben irány a háziorvos és feír majd valami erősebbet, de jó eséllyel úgy is hónapokig tart majd a kezelés. Ha meg már sznte rohad a körmöd mert évek óta elhanyagolod, akkor gyakorlatilag csak a mütét az egyetlen opció.
2020. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Teafa olaj a körömgomba "gyógyszere".
2020. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!