Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valóban gerincferdülés?

Ez valóban gerincferdülés?

Figyelt kérdés
Nemrég felkeresrem egy manuál terapeutát teljesen más okok miatt.Ahogy megnézett azt mondta gerincferdülésem van,amit Én furcsáltam,mert nekem egyáltalán nem tűnt fel,hogy egyik vállam lentebb/fentebb lenne.Azt mondta a medencém sincs egy vonalban,ami nekem tükörben szintén nem tűnt fel.Igazából most sem.Nem kételkedem a tudásában,de kíváncsi vagyok,hogy nekem ez,hogy nem tűnt fel,vagy akár az iskolai vizsgálatokon orvosoknak.Ezt kérdeztem tőle azt válaszolta "Leszarják".Ez egy enyhéb fajta? 183 cm,55 kg 18/F

2020. júl. 16. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A magasságodból és a súlyodból arra következtetek hogy egyszer csak hirtelen nőttél és sokat, izom nem nagyon lehetett ami tartotta volna a hátadat úgyhogy simán lehet gerincferdülésed. Ilyen magasan 55 kiló az szinte már betegesen kevés. 10-15 kilóval kevesebb van rajtad, mint kéne. Miért?
2020. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Genetika.Mást tényleg nem tudok mondani,egyébként édesapám is hasonlóan vékony volt,sőt most sem olyan testes.Azt mondta nála is állapítottak meg ilyet és semmi nem lett belőle.Egyébként rendesen eszem,3-4-szer egy nap.Direkt emiatt próbálok sok fehérjét enni.Sok tojást,húst eszem,fehéret,vöröset egyaránt és zöldséget és gyümölcsöt is rendesen eszek,sőt az édességeket sem vetem meg.Edzeni is szoktam.Szóval tényleg genetika.Érdemes emiatt aggódnom?Azt mondta a terapeuta helyre tudjuk hozni,viszont Én akkoris furcsálom,hogy nekem nem tűnt fel,hiszen puszta véletlen,hogy ez kiderült.
2020. júl. 16. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolom, hogy ez a manuálterapeuta nem olyan igazi, hagyományos orvos? Én egy olyannak is megmutatnám magam a helyedben.
2020. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felső trapézizom feszesség miatt kerestem fel,pontosabban az okozza a panaszaim.Egyébként kértem beutalót előtte háziorvostól szakorvoshoz,de azt mondta katasztrófa és inkább ilyen alternatív gyógymódokat ajánlott.
2020. júl. 21. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!